Gençoğlu: Son topa kadar mücadele eden bir Konyaspor... - BasketFaul.com

Gençoğlu: Son topa kadar mücadele eden bir Konyaspor...

18-08-22 15:29
Konyaspor Koçu Engin Gençoğlu hazırlık çalışmalarının ilk döneminin iyi geçtiğini, Alex Perez dışındakilerin ikinci döneme katılacağını söyledi.
Gençoğlu şöyle konuştu:
"Sporcular için kamplar hep zor geçer. İzole bir çalışma ortamı ve yüklenme dönemi olduğu için hem fiziksel hem de mental olarak zorlanırlar. Bunun yanında takımın kaynaşması birbirini tanıması içinde önemli bire süreçtir kamp dönemi. Anlaştığımız 9 yerli oyuncumuz ile Bolu kampı dönemi çok verimli geçti. Yeni bir takım olmamıza rağmen takımda arkadaşlık üst seviye bu beni çok mutlu etti. Yaklaşık 2 haftalık kamp döneminde herkes çok hırslı ve istekliydi. 12 gün boyunca antrenmanlar yaptık ve güç depoladık.

İkinci dönem çalışmalarına Meksika Milli Takımı’na davet edilen Alex Perez dışında 4 yabancı oyuncumuz da takıma katılacak. 2 hafta Konya’da çalışıp hazırlık maç dönemine geçiş yapacağız. Zorlu rakiplerle hazırlık maçları yapacağız. Bu maçların bize katkısı olacaktır. Takımı görmek açısından önemli olduğunu düşünüyorum.

Konyaspor taraftarına, basketbol severlere sahada son topa, son saniyeye kadar pes etmeyen, mücadele eden bir takım izlettirmek için tüm enerji ve isteğimizle çalışmalarıma devam ediyoruz. Onları da yeni sezonda geçen sene olduğu gibi tribünlere davet ediyoruz. Büyük Konyaspor taraftarının Süper Lig’e çıkmamızda büyük bir katkısı oldu. Samsunspor serisindeki atmosferi unutamıyorum. Onları bu sene de Süper Lig maçlarına bekliyoruz." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 602