Yazık oldu Yıldızlar'a (Uzatmada 1 sayı atabildik) - BasketFaul.com

Yazık oldu Yıldızlar'a (Uzatmada 1 sayı atabildik)

17-08-22 21:40
Yıldız Milli takımımız neredeyse tamamını önde götürdüğü mücadelede Litvanya'ya uzatmada 79-68 yenilerek yarı finale yükselme şansını kaçırdı. İlk çeyrekte müthiş oynayıp farkı yakalasak da kalan üç çeyrekte oyunu daha iyi oynayan Litvanya adını yarı finale yazdırdı. Litvanya karşılaşmada serbset atış denerken biz sadece 13 tane deneyip 8 tanesini isabete çevirebildik. Yağız Aksu 16 sayıyla, Demir Doğan ise 11 sayıyla takımımızda çift hanelere çıkan isimler oldular. İyi mücadele etsek de son çeyrekte ve uzatmalarda çok yorulduk ve maçın sonunu getiremedik.

Maça özellikle Demir'in etkili oyunuyla süper başladık. Rakibin top kayıplarını çok iyi değerlendirip potaya hızlıca yöneldik. Faul hakkını da çabuk dolduran Litvanya savunmada varlık gösteremeyince skorumuz fırladı. Savunmada ise eşleşme problemleri hariç rakibin karşısında iyi durduk. Mükemmele yakın oynadığımız ilk çeyreği 27-15 önde tamamladık.

İkinci çeyrekte çok daha iyi savunma yapan bir Litvanya vardı. Çeyrek başındaki bir iki basket hariç kolay sayı bulamadık. Faul sıkıntısı da takımımızı tehdit eden bir diğer konu oldu. Yine de skor üstünlüğümüzü koruduk. Oyunda istediklerimizi yapamadığımız çeyrek sonunda devre arasına 41-33 önde gitmeyi başardık.

Üçüncü çeyreğin başında çok sayıda oyuncumuzun faul sıkıntısı çekmesiyle sahada bir hayli ufak kaldık. Savunma sertliğimz düşerken temiz ribaund alamadık. Hücumda da organzie basket bulamayınca skorda tıkandık. Litvanya bizi 25. dakikada yakaladı. Son bölümdeki eforumuzla yeniden üstünlüğü ele geçirip son çeyreğe 56-51 önde gittik.

Dördüncü çeyreğe dengede girildi. İki takımın da savunması fena gözükmezken Yağız Aksu'nun iki hızlı hücumu üst üste blokla durdurması harika bir sekanstı. Hücumda yaşadığımız sıkıntılar Litvanya'nın da tempolu oyunuyla birleşince skor üstülnüğünü 5 dakika kala rakibe teslim ettik. Önce bir dip üçlüğü ardından hairka bir ekstra pas sonrası isabeti Yağız'ın panyalı şans üçlüğüyle taçlandırdık. Son 3 dkya girerken skor yine dengedeydi. Son dakikalar çok heyecanlı geçerken iki taraf da üstünlüğü bir türlü yakalayamadı. Son hücumumuzu steps ile harcarken rakibe de sayı şansı vermeyince maç 67-67 skoruyla uzadı.

Uzatmalara çok dağınık girdik. Hakemlerin de bir iki kötü kararıyla bir anda fark 8 sayıyla Litvanya lehine oluştu. Elimize geçen serbest atış fırsatlarını da değerlendiremeyince maç elimizden kaçıp gitti. Karşılaşmadan Litvanya 79-68 galip ayrıldı.

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1646