Gözler Şimdi de U16 Milli Takımımızda! (İlker Yıldız) - BasketFaul.com

Gözler Şimdi de U16 Milli Takımımızda! (İlker Yıldız)

12-08-22 20:42
Bu yıl itibariyle Avrupa basketbolunun erkekler kategorisinde alt yaş kategorilerinin son turnuvasına gelmiş bulunmaktayız. 16 Yaş Altı Erkek Basketbol Milli Takımımız, antrenörümüz Ozan Havuzlu yönetiminde, 2022 FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası A Ligi C grubundaki ilk maçına bugün çıkıyor. 12-20 Ağustos 2022 tarihleri arasında Kuzey Makedonya’nın ev sahipliğinde Üsküp’te düzenlenecek olan şampiyonada grup aşamasındaki maç takvimiz şu şekilde olacak; bugün (12 Ağustos Cuma) TSİ 17.30’da İtalya, 13 Ağustos Cumartesi günü TSİ 15.15’te Letonya ve 14 Ağustos Pazar günü de TSİ 15.15’te Polonya. Maçlar her zaman olduğu gibi FIBA Yotube kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Hazırlık Dönemi

Altyapı milli takımlarımız arasında hazırlık sürecini belki de en yoğun yaşayan ve bu süreçte de resmi bir şampiyona tecrübesi yaşayan tek takımımız; 16 Yaş Altı Erkek Basketbol Milli Takımımız oldu. Millilerimiz, 2022 FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası hazırlıklarının ilk çalışmasını aday kadroya çağrılan 20 oyuncu ile 24 Haziran 2022 tarihinde Bolu’da kampa girerek gerçekleştirdi.

Millilerimiz, 24-30 Temmuz 2022 tarihleri arasında Slovakya'da düzenlenen 16. Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali’ne (EYOF) aşağıdaki listede yer alan 12 kişilik oyuncu grubuyla katıldı. Milli Takımımızın EYOF’ta özellikle grup maçlarında beklenen sonuçları alamadığını gördük. Alınan kötü sonuçlardan daha da üzücü olanı ise istatistiklere yansıyan olumsuzluklardı. Maalesef yayın olmadığı için maçları izleyemedik ama gerek alınan sonuçlar gerekse de maç istatistiklerine baktığımızda olumsuzlukları tahmin etmek de zor olmasa gerek. 

 

2022 16 Yaş Altı Erkek Basketbol Milli Takım Kadroları
S
ADI SOYADI
KULÜBÜ
ADAY KADRO
EYOF
FIBA U16
1
Ahmet Demir
İstanbul BŞB
X
-
-
2
Demir Doğan
Beşiktaş JK
X
X
X
3
Deniz Gökpınar
Anadolu Efes
X
X
X
4
Ege Akçay
Darüşşafaka
X
X
X
5
Eren Erdoğan
Beşiktaş JK
X
X
X
6
Eren İlyem
Fenerbahçe
X
X
-
7
Eren Karakaya
Beşiktaş JK
X
-
-
8
Muhammed Emin Kara
Anadolu Efes
X
X
X
9
Mustafa Eskici
Fenerbahçe
X
-
-
10
Oğuz Kaan Yarkut
Çankaya Üniversitesi
X
X
-
11
Ruşen Kerem Erdem
Galatasaray
X
X
X
12
Salih Altuntaş
Anadolu Efes
X
X
X
13
Sarp Ali Özaydemir
Tofaş
X
-
-
14
Seyit Cemal Cindoruk
Anadolu Efes
X
-
-
15
Taylan George Warren
Pınar Karşıyaka
X
X
-
16
Yağız Ahmet Aktaş
Bahçeşehir Koleji
X
-
X
17
Yağız Aksu
Beşiktaş JK
X
X
X
18
Yağız Cumalıoğlu
Pınar Karşıyaka
X
-
X
19
Yağız Uraslı
Anadolu Efes
X
-
X
20
Yaman Alişan
Anadolu Efes
X
X
X
Kısaltmalar:
ADAY KADRO: 16 Haziran 2022'de açıklanan ilk aday kadro / Bolu
EYOF: 16. Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali (EYOF) / Slovakya
FIBA U16: 2022 FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası / Kuzey Makedonya

 

Slovakya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 16. Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali’nde (EYOF) mücadele eden ve dünya sıralamasında 5. sırada yer alan 16 Yaş Altı Erkek Basketbol Milli Takımımız, 25 Temmuz’da oynadığı gruptaki ilk maçında Almanya’ya 76-66 (takım olarak 10 asist ve 18 top kaybı yaptık), 26 Temmuz’da oynadığı gruptaki ikinci maçında Fransa’ya 71-48 (takım olarak 6 asist ve 30 top kaybı) ve 27 Temmuz’da oynadığımız maçta Hırvatistan’a 70-64’lük skorla kaybettik (takım olarak 15 asist ve 20 top kaybı) ve grubumuzu galibiyet alamayarak son sırada tamamladık. Klasman maçlarında ise 29 Temmuz’da Sırbistan’ı 93-51'lik skorla yendikten sonra, grup aşamasında yenildiğimiz Hırvatistan’ı 30 Temmuz’da oynadığımız karşılaşmada 86-67 gibi farklı bir skorla mağlup etmeyi başardık. EYOF özelinde milli takımımız adına istatistiklere yansıyan en olumsuz durum ise kuşkusuz maçlarda çok fazla top kaybı yapmamız oldu.

Millilerimiz daha sonra oynadığı özel maçlarda ise 4 Ağustos’ta İsrail’e 83-58 kaybederken; 5 Ağustos’ta Kuzey Makedonya’yı 78-59 ve son olarak da 6 Ağustos’ta İspanya’yı 71-64’lük skorla yenme başarısı gösterdi.

Hazırlık döneminde karşılaştığımız ülke takımlarından sadece Almanya, 2022 FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası B Ligi’nde yer alırken; Fransa, Hırvatistan, Sırbistan, İsrail, Kuzey Makedonya ve İspanya ise 2022 FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası A Ligi’nde yer alıyor. Bu sonuçlara göre hazırlık döneminde oynadığımız 5’i resmi ve 3’ü de özel olmak üzere toplam 8 karşılaşmadan 4’ünü kazanırken, 4’ünü de kaybettik. 

Geçen Yılki Challenger’daki Kadrodan İki Oyuncu!

Geçen yıl Sırbistan’da düzenlenen 2021 FIBA U16 Erkekler Avrupa Challenger’daki kadroda yer alan; Demir Doğan (33:12 dakika- 16,2 sayı- 9,4 ribaunt- 2,2 asist- 19,0 verimlilik puanı) ve Yağız Aksu (26:30 dakika- 10,2 sayı- 3,2 ribaunt- 2,2 asist- 8,6 verimlilik puanı)’nun bugün başlayacak olan 2022 FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’ndaki 12 kişilik oyuncu kadromuzda da yer aldığını görüyoruz. Hatırlanacağı gibi Covid-19 salgını nedeniyle 2020 yılında FIBA tarafından alt yapı organizasyonları iptal edilirken, 2021 yılında ise bazı ülkelerin ev sahipliğinde daha dar çerçeveli Challenger’lar düzenlenmişti. Ayrıca millilerimizde 2022 FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası kadrosunda EYOF’ta yer alan oyuncu kadrosundan farklı olarak dört oyuncunun yer aldığını görüyoruz (yukarıdaki tabloda detaylı bir şekilde yer alıyor).

Bu yaz Avrupa Şampiyonaları’nda yer alan takımlarımızda geçtiğimiz yıla göre görev değişimi olan tek takımımızın 16 Yaş Altı Erkek Milli Takımımız olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz yıl, 2021 FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Challenger’da takımımızın başantrenörlüğünü Sayın Cüneyt Erden yapmıştı. Bu yıl ise millilerimizin başında Sayın Ozan Havuzlu yer alıyor. 

2021 FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Challenger’da bizimle birlikte aynı grupta; Belçika, Çekya, Slovenya, İsrail ve Sırbistan üzere altı ülke takımının katılımıyla tek devreli lig şeklinde oynanan turnuvada beş maçta iki galibiyet ve üç yenilgi ile altı ülke takımı arasında üçüncü sırada yer almıştık. 

Şampiyona Statüsü

FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası A Ligi’ne dört grupta dörder takım olmak üzere 16 ülke takımı katılıyor. Grup maçları sonunda oluşan sıralamaya göre, her ülke takımı grup aşamasında elenmeksizin son 16 turunda çapraz eşleşme şeklinde karşılaşacaklar. Biz; İtalya (dünya sıralamasında 13. sırada), Letonya (31. sırada) ve Polonya (49. sırada) ile C grubunda yer alıyoruz. Son 16 turunda ise grubumuzda elde ettiğimiz sıralamaya göre D grubundan gelecek olan İspanya, Yunanistan, Karadağ ve Kuzey Makedonya takımlarından biri ile eşleşeceğiz. Grup maçlarından sonra tek maç eleme usulüne göre oynanacak olan maçlarda son 16 turunu kazanan ülke takımları madalya adına çeyrek finale kalırken, son 16 turunda kaybeden ülke takımları ise klasman maçlarına yani küme düşmeme maçları için karşı karşıya gelecekler. Şampiyonaya katılan 16 ülke takımı arasında son üç sırayı alan ülke takımları ise gelecek yıl B Ligi’nde yer alacaklar.

Beş Oyuncumuz BGL’de Süre Aldı!

Millilerimizin şampiyona nihai kadrosunda yer alan 12 oyuncunun, bu sezon oynadıkları liglere göre dağılımına baktığımızda; BSL'de 1, TBL'de 0, TB2L'de 0, BGL'de 5, U16 Türkiye Şampiyonası'nda 10, U18 Türkiye Şampiyonası'nda 6 ve yurt dışında ise 1 oyuncumuz forma giydi. Ayrıca, sekiz oyuncumuzun bu sezon içerisinde birden fazla lig ya da şampiyona seviyesinde süre aldığını görüyoruz.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 2021-2022 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri programı kapsamında düzenlenen U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda finalde Galatasaray Nef’i mağlup eden Anadolu Efes şampiyonluğa ulaşmıştı. 16 Yaş Altı Erkek Basketbol Milli Takımımızın şampiyona kadrosunda da yer alan Muhammed Emin Kara (Anadolu Efes), 2022 U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası'nın en değerli oyuncusu seçilmişti.  Milli takım kadromuzda yer alan Yaman Alişan (Anadolu Efes), Yağız Aksu (Beşiktaş), Ruşen Kerem Erdem (Galatasaray Nef), Eren Karakaya (Beşiktaş) ve Salih Altuntaş (Anadolu Efes) da 2022 U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası'nın en iyi beşinde yer almışlardı.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 2021-2022 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri programı kapsamında düzenlenen U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda milli takım kadrosunda yer alan Salih Altuntaş (Anadolu Efes),  2022 U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası'ndan sonra, bu turnuvada da en iyi beşe seçildi. Ayrıca milli takım kadrosunda yer alan Yağız Ahmet Aktaş (Bahçeşehir Koleji) blok istatistiklerinde ilk sırada yer aldı.

Düşüncelerim

Milli takım kadromuzda geleceğe dair bizleri heyecanlandıran çok potansiyelli oyuncular yer alıyor. Bu şampiyonada EYOF’taki performansımızın üzerine çıkacağımızı ve top kayıplarımızı azaltarak; çok daha iyi oyunlar ortaya koyarak, bizlere keyifli bir turnuva izlettireceklerine inanıyorum. Sadece bu şampiyona özelinde değil, bütün altyapı milli takımlarımız genelinde, millilerimizin B kümesine düşmemesi yeterli olacaktır. 16 Yaş Altı Milli Takımımızın ise bunun çok üzerinde performans sergileyeceğine de kesin gözüyle bakıyorum. A Ligi’nde daha üst düzey ülke takımlarıyla ve yetenek düzeyi daha üst seviyede olan oyuncularla gençlerimizin oynaması hem onların gelişimi adına hem de bizlerin doğru mukayeseler yapabilmemiz adına önemli olduğunu düşünüyorum. Bu tür altyapı şampiyonaların önemi; ülkemizin en üst düzeydeki değerlerinin yani gençlerimizin, basketbol gelişim süreçlerindeki eksikliklerini giderme adına önlemlerin erkenden alınabilmesi için faydalı olmaktadır. Gençlerimizi altyapı şampiyonalarında madalya hedefiyle yıpratmak ve sırf madalya kazanarak popülarite arttırmak adına önceliklerimizi arka plana itmenin doğru olmayacağını sıklıkla ifade etmeye çalışıyorum. Aksi halde onlarca kez şampiyonluklar yaşamış olan altyapı milli takımlarımıza karşılık; sadece kendi evimizdeki organizasyonlarda iki kez kürsüye çıkabilmiş bir A Milli Erkek Basketbol Takımımız olmazdı!

Bu tür altyapı şampiyonalarını tamamen oyuncu merkezli bir bakış açısıyla izlememiz gerektiğini düşünüyorum. Altyapılarda elde edilen sonuçlardan daha çok, o yaş kategorisindeki oyuncuların kendilerini geliştirmelerinin ve tecrübe edinmelerinin önemli olduğunu bilmemiz gerekiyor. Genç oyuncularımızın, bu tür organizasyonlarda bizleri geleceğe dair olumlu düşüncelere sevk edecek performanslar sergilemelerini, alt yapı organizasyonlarında elde edilecek onlarca şampiyonluğa tercih edeceğimi de özellikle belirtmek isterim.

Milli Takımlarımızda yer alan bütün idari kadrolarımıza, teknik kadrolarımıza, oyuncu kadrolarımıza ve emeği geçen herkese ay-yıldızlı forma için göstermiş oldukları özverili çalışmalardan dolayı şimdiden çok teşekkür ederim. 

Her şey Türk basketbolu için.

 

2022 16 YAŞ ALTI ERKEK BASKETBOL MİLLİ TAKIMIMIZIN
İDARİ VE TEKNİK KADROSU
ADI SOYADI
DOĞUM
TARİHİ
GÖREVİ
KULÜBÜ
Cihad Şahin
27.12.1983
İdareci
Kocaeli BŞB Kağıtspor
Ozan Havuzlu
09.09.1979
Antrenör
Anadolu Efes
Cihan Gündüz
18.08.1994
Yardımcı Antrenör
Pınar Karşıyaka
Murat Öney
26.06.1987
Yardımcı Antrenör
Türk Telekom
Mülkü Karadeniz
24.02.1985
Yardımcı Antrenör
Edirne M&M
Mert İskipci
19.02.1999
Kondisyoner
 Antalya Güneşi
Ali Mert Şen
16.01.1996
Fizyoterapist
 -
Emrah Cihangir
11.07.1984
Masör
 -

 

2022 FIBA U16 (16 Yaş Altı) Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
C Grubu / Üsküp, Kuzey Makedonya
(12-20 Ağustos 2022)
TARİH
 SAAT (TSİ)
RAKİP ÜLKE
12.08.2022 / Cuma
17.30
İtalya
13.08.2022 / Cumartesi
15.15
Letonya
14.08.2022 / Pazar
15.15
Polonya
Statü: Şampiyona, 4 grupta 4'er takım olmak üzere, toplam 16 ülke takımının katılımıyla düzenlenecektir. Gruplarda oynanan müsabakalar sonrasında sıralamaya bakılmaksızın bütün takımlar ikinci tura yükselecektir. İkinci turda eşleşmeler; A1-B4, A2-B3, A3-B2, A4-B1 şeklinde çapraz olarak gerçekleşecek. Kazanan takımlar bir üst tura çıkarken, kaybeden takımlar ise klasman maçları oynayacaklar. Turnuvayı son üç sırada tamamlayan ülke takımları ise B Ligine düşecekler.

 

2022 FIBA U16 (16 Yaş Altı) Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası / 12-20 Ağustos 2022 / Üsküp, Kuzey Makedonya
16 Yaş Altı Erkek Basketbol Milli Takım Kadromuz
(Oyuncularımızın Kulüplerindeki Sezon İstatistikleri)
F.N
ADI SOYADI
DOĞUM
TARİHİ
BOY
(cm)
p
MİLLİLİK
SAYISI
KULÜBÜ
LİG
MAÇ
SÜRE
SAYI
SR
HR
TR
ASİST
BLOK
TK
FAUL
VP
#0
Yağız Cumalıoğlu
06.05.2006
195
SF
4
Pınar Karşıyaka
U16
7
03:13:19
59
28
7
35
15
2
8
15
9
58
00:27:37
8,43
4,00
1,00
5,00
2,14
0,29
1,14
2,14
1,29
8,29
#2
Yağız Uraslı
06.02.2006
182
SG
5
Anadolu Efes
U18
6
02:20:02
61
11
4
15
19
0
6
12
4
42
00:23:20
10,17
1,83
0,67
2,50
3,17
0,00
1,00
2,00
0,67
7,00
U16
6
01:43:23
55
16
5
21
17
0
4
11
12
38
00:17:14
9,17
2,67
0,83
3,50
2,83
0,00
0,67
1,83
2,00
6,33
#5
Ege Akçay
12.06.2006
198
PF
8
Darüşşafaka
BGL
24
04:02:22
66
23
12
35
19
0
14
19
10
83
00:10:06
2,75
0,96
0,50
1,46
0,79
0,00
0,58
0,79
0,42
3,46
#6
Yaman Alişan
27.06.2006
193
SG
10
Anadolu Efes
U18
6
02:58:16
80
23
3
26
16
0
7
17
16
62
00:29:43
13,33
3,83
0,50
4,33
2,67
0,00
1,17
2,83
2,67
10,33
U16
6
02:25:19
91
17
5
22
14
2
5
12
17
65
00:24:13
15,17
2,83
0,83
3,67
2,33
0,33
0,83
2,00
2,83
10,83
#7
Ruşen Kerem Erdem
24.03.2006
184
PG
10
Galatasaray Nef
BGL
30
06:32:09
82
35
8
43
45
0
27
18
45
133
00:13:04
2,73
1,17
0,27
1,43
1,50
0,00
0,90
0,60
1,50
4,43
U16
7
04:04:06
141
38
11
49
53
0
13
34
17
139
00:34:52
20,14
5,43
1,57
7,00
7,57
0,00
1,86
4,86
2,43
19,86
#8
Deniz Gökpınar
20.05.2006
196
SF
10
Anadolu Efes
U18
6
02:00:13
33
13
10
23
13
0
9
13
8
35
00:20:02
5,50
2,17
1,67
3,83
2,17
0,00
1,50
2,17
1,33
5,83
U16
6
01:59:29
47
20
11
31
14
2
12
9
13
72
00:19:55
7,83
3,33
1,83
5,17
2,33
0,33
2,00
1,50
2,17
12,00
#10
Yağız Aksu
31.01.2006
192
PG
10
Beşiktaş JK
BSL
17
02:33:11
33
4
1
5
8
0
7
7
18
14
00:09:01
1,94
0,24
0,06
0,29
0,47
0,00
0,41
0,41
1,06
0,82
BGL
29
11:00:24
250
46
33
79
74
7
43
43
33
264
00:22:46
8,62
1,59
1,14
2,72
2,55
0,24
1,48
1,48
1,14
9,10
U16
7
04:05:14
176
27
26
53
41
3
33
25
8
169
00:35:02
25,14
3,86
3,71
7,57
5,86
0,43
4,71
3,57
1,14
24,14
#11
Salih Altuntaş
27.02.2006
208
C
10
Anadolu Efes
BGL
15
03:29:50
61
40
15
55
10
8
3
11
37
102
00:13:59
4,07
2,67
1,00
3,67
0,67
0,53
0,20
0,73
2,47
6,80
U18
6
02:31:10
49
39
23
62
9
4
4
10
17
102
00:25:12
8,17
6,50
3,83
10,33
1,50
0,67
0,67
1,67
2,83
17,00
U16
6
02:04:30
46
30
33
63
7
11
5
11
8
83
00:20:45
7,67
5,00
5,50
10,50
1,17
1,83
0,83
1,83
1,33
13,83
#13
Demir Doğan
11.04.2006
205
SF
10
MTZ Skopie II
(Kuzey Makedonya)
PRVA
LİGA
22
07:06:00
76
53
14
67
22
16
10
20
58
68
00:19:22
3,45
2,41
0,64
3,05
1,00
0,73
0,45
0,91
2,64
3,09
#15
Muhammed Emin Kara
17.06.2006
208
C
10
Anadolu Efes
BGL
8
01:44:12
15
19
5
24
3
2
2
6
14
28
00:13:01
1,88
2,38
0,63
3,00
0,38
0,25
0,25
0,75
1,75
3,50
U18
6
01:21:34
19
16
8
24
2
1
2
6
13
23
00:13:36
3,17
2,67
1,33
4,00
0,33
0,17
0,33
1,00
2,17
3,83
U16
6
02:11:36
48
41
24
65
11
5
3
15
14
91
00:21:56
8,00
6,83
4,00
10,83
1,83
0,83
0,50
2,50
2,33
15,17
#18
Eren Erdoğan
27.03.2006
186
PG
10
Beşiktaş JK
U16
7
03:51:42
114
39
13
52
30
0
16
18
15
139
00:33:06
16,29
5,57
1,86
7,43
4,29
0,00
2,29
2,57
2,14
19,86
#20
Yağız Ahmet Aktaş
28.08.2006
198
C
5
Bahçeşehir Koleji
U18
6
03:14:40
54
47
21
68
12
9
13
12
14
115
00:32:27
9,00
7,83
3,50
11,33
2,00
1,50
2,17
2,00
2,33
19,17
U16
6
02:56:53
85
49
34
83
14
13
14
18
18
164
00:29:29
14,17
8,17
5,67
13,83
2,33
2,17
2,33
3,00
3,00
27,33
GENEL ORTALAMALAR
16,30
YIL
195,42
cm
-
8,50
Millilerimizin şampiyona nihai kadrosunda yer alan 12 oyuncunun bu sezon oynadıkları liglere göre dağılımına baktığımızda; BSL'de 1, TBL'de 0, TB2L'de 0, BGL'de 5, U16 Türkiye Şampiyonası'nda 10, U18 Türkiye Şampiyonası'nda 6 ve yurt dışında ise 1 oyuncumuzun süre aldığını görüyoruz. Ayrıca, sekiz oyuncumuz bu sezon içerisinde birden fazla lig ya da şampiyona seviyesinde süre aldı.
Kısaltmalar: BGL: Basketbol Erkekler Gençler Ligi, U18: 18 Yaş Altı Erkekler Türkiye Şampiyonası Finalleri, U16: 16 Yaş Altı Erkekler Türkiye Şampiyonası Finalleri, Prva Liga: Kuzey Makedonya Basketbol 1. Ligi

 

16 YAŞ ALTI ERKEK BASKETBOL MİLLİ TAKIMIMIZIN AVRUPA ŞAMPİYONASI İSTATİSTİKLERİ (1995-2021)
ORGANİZASYON ADI
KATEGORİ
EV SAHİBİ
ÜLKE
O.M
G
M
A.S
Y.S
Av.
SIRALAMA
BAŞANTRENÖR
1
1995 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri
Eleme
Findandiya
5
5
0
362
302
60
Eleme Grubu
Nihat İziç
2
1995 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
Portekiz
7
3
4
443
425
18
7.
Nihat İziç
3
1997 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri
Eleme
Slovenya
Makedonya
9
4
5
586
577
9
Eleme Grubu
Altimur Tülmen
4
1999 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri
Eleme
Slovakya
Türkiye
9
7
2
715
558
157
Eleme Grubu
Hurşit Baytok
5
1999 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
Slovenya
8
3
5
531
552
-21
3.
Hurşit Baytok
6
2001 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri
Eleme
Türkiye
5
4
1
345
302
43
Eleme Grubu
Ali Burgul
7
2001 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
Letonya
8
3
5
512
557
-45
7.
Ali Burgul
8
2003 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri
Eleme
Bulgaristan
Türkiye
7
7
0
605
404
201
Eleme Grubu
Nihat İziç
9
2003 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
İspanya
8
7
1
640
549
91
2.
Nihat İziç
10
2004 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
Yunanistan
8
7
1
577
483
94
3.
Orhun Ene
11
2005 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
İspanya
8
7
1
616
576
40
1.
Levent Topsakal
12
2006 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
İspanya
8
4
4
581
563
18
8.
Levent Topsakal
13
2007 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
Yunanistan
8
6
2
588
499
89
4.
Mustafa Derin
14
2008 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
İtalya
8
5
3
556
497
59
3.
Mustafa Derin
15
2009 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
Litvanya
9
4
5
590
610
-20
8.
Nihat İziç
16
2010 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
Karadağ
9
5
4
622
578
44
3.
Erhan Toker
17
2011 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
Çek Cumhuriyeti
9
5
4
615
571
44
7.
Taner Günay
18
2012 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
Litvanya
9
7
2
658
593
65
1.
Ömer Uğurata
19
2013 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
Ukrayna
9
5
4
593
549
44
7.
Mustafa Derin
20
2014 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
Letonya
9
6
3
676
597
79
4.
Onur Çetin
21
2015 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası
A Ligi
Litvanya
9
7
2
644
535
109
3.
Fatih Elbaş
22
2016 FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası
A Ligi
Polonya
7
5
2
498
462
36
3.
Semih Soğuksu
23
2017 FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası
A Ligi
Karadağ
7
4
3
530
505
25
5.
Ertuğ Tuzcukaya
24
2018 FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası
A Ligi
Sırbistan
7
5
2
546
484
62
3.
Gökhan Güney
25
2019 FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası
A Ligi
İtalya
7
6
1
547
444
103
5.
Semih Soğuksu
26
2021 FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Challenger
A Ligi
Sırbistan
5
2
3
370
364
6
3. /6
Cüneyt Erden
27
2022 FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası
A Ligi
Makedonya
/16
Ozan Havuzlu
GENEL TOPLAM
202
133
69
14546
13136
1410
-
-
GENEL ORTALAMA
65,84%
34,16%
72,01
65,03
6,98
-
-
O.M: Oynanan Maç, G: Galibiyet, M: Mağlubiyet, A.S: Attığımız Sayı, Y.S: Yediğimiz Sayı, Av: Averaj
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 907