'Koçumuz yerime kardeşimi seçebilir ama asla aynı takımda oynamam' - BasketFaul.com

'Koçumuz yerime kardeşimi seçebilir ama asla aynı takımda oynamam'

12-08-22 08:53
Polonya Milli Takımı, FIBA EuroBasket’in başlamasına artık sayılı günler kala bir süredir fazlasıyla ilginç bir durumla çalkalanıyor. Polonya’nın turnuva aday kadrosunda yer almayan Marcel Ponitka, kadroya alınmaması hakkında takım kaptanlığı pozisyonundaki ağabeyi Mateusz Ponitka’yı suçlamıştı.

Kardeşinin iddiaları hakkında Polonya kaynaklı Przeglad Sportowy Onet’e konuşan kaptan Mateusz Ponitka, ailesiyle uzun süredir yaşadığı sorunlardan bahsetti:

“19 yaşındayken kendi yolumda devam etmeyi tercih ettim. O günden itibaren ailem, ben ve eşimi sürekli taciz etmeye çalışıyor. Buna kardeşim Marcel Ponitka da dahil. Bu konu hakkında uzun yıllardır sessizdim ve kardeşim Marcel hakkında da konuşmuyordum. Birilerinin artık gerçekleri anlatması lazım. İnsanlar açıklamalarından sonra Marcel’e destek oldular ama asıl gerçeği kimse bilmiyor. 

Ailem beni yıllar öncesinde bir tercih yapmaya zorladı. Söylediklerine göre ya onları, ya da eşimi tercih edecektim. Ben ise aşkı seçtim. Sonrasında da ben ve etrafımdaki insanlardan intikam almak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Bu durum uzun yıllardır devam ediyor. Ailemin bu davranışları hakkında kardeşim Marcel’i de uyarmıştım. O ise farklı bir yoldan ilerlemeyi tercih etti. Buna rağmen benden özellikle ekonomik konularda yardım istediğinde onu asla reddetmedim. O ise bunun karşılığında beni aşağıladı ve yeteneklerimi küçümsedi. Gidin ve Marcel’e Zielona Gora’daki koçumuz Saso Filipovski’yle aramızda geçen konuşmayı ve ağlamasını sorun. Ya da onun beni veya takımdaki Lukasz Koszarek gibi diğer oyuncuları nasıl aşağıladığını anlatmasını sağlayın.

Bu noktada kardeşim Marcel Ponitka’yla aynı takımda oynadığımı hayal edemiyorum, bu imkansız. Eğer koçumuz benim yerime Marcel’in milli takım için daha yararlı olduğunu düşünüyorsa kadrodaki yerimden seve seve vazgeçerim.”

2016-17'de Karşıyaka'da forma giyen Mateusz Ponitka, bir diğer kardeşi Kacper Ponitka’yla da aralarının kötü olduğunu söyledi. (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 3039