Paspalj’den çarpıcı görüş: Sırbistan'ın devşirmeye ihtiyacı var - BasketFaul.com

Paspalj’den çarpıcı görüş: Sırbistan'ın devşirmeye ihtiyacı var

08-08-22 13:19
Yıldızlarla dolu kadrosuyla Sırbistan Milli Takımı, 2022 FIBA EuroBasket’in en büyük favorilerinden biri olarak gösteriliyor. Vasilije Micic, Nikola Jokic ve Nemanja Bjelica gibi birbirinden değerli isimlere sahip olan Sırbistan, koç Svetislav Pesic’in önderliğinde altın madalya için sahaya çıkacak.

İşler Sırbistan ekibi için her ne kadar şu anlık iyi gibi gözükse de Avrupa basketbolu efsanesi Zarko Paspalj’ın görüşleri bu yönde değil.

Geçtiğimiz günlerde MaxBet Radio isimli Sırp radyo platformuna konuşan Paspalj, milli takımdaki problemlere değindi:

“Uzun süredir milli takımımızda işler yolunda gitmiyor. Bu durum hakkında uzun zamandır uyarılarda bulunuyoruz, Dusan Ivkovic 15 yıl önce olası problemlerden bahsetmişti. Sırbistan bir basketbol ülkesi ama şu an için doğru yolda ilerlemiyoruz. Bunun da en büyük göstergesi Olimpiyat Oyunları’na katılamıyor oluşumuz.

“Dünya Kupası elemelerinde Belçika’ya karşı kazansak bile soru işaretleri devam edecek. Bizim için kolay geçmeyecektir. Bir sonraki Olimpiyat Oyunları’na da katılım hakkı elde edememekten korkuyorum. Hiçbir sorun tek gecede düzelmiyor. Bence kadromuzda devşirme bir oyuncuya ihtiyacımız var ama federasyon bunu istemiyor. Zor bir durumdayız ve her türlü yardıma açık olmalıyız.”

FIBA 2023 Dünya Kupası elemelerinin 2. turunda I grubunda yer alan Sırbistan, 1 galibiyet ve 3 mağlubiyetle 6 takımlık grubun 5. sırasında bulunuyor. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1435