Genç Milliler hakkında kısa kısa (Yasin Yıldırım) - BasketFaul.com

Genç Milliler hakkında kısa kısa (Yasin Yıldırım)

31-07-22 22:34

Milliler ikinci maçta zorlu bir sınav verirken ilk çeyrekteki 1 sayı biraz yanıltıcı oldu. Büyük maç gerginliği dolu tribünler ve hedef maçı düşünceleri bizi geri çekti. Fiziksel olarak daha uzun gözüksek de temastan hiç çekinmedi İspanyollar. Hakemlerin biraz kolay düdük çalmaları da bizim oyuna girmemize engel oldu. Maça tutunduk ama bir türlü oyunun kontrolünü elimize alamadık. 

Oyuncularımız hakkında kısa kısa konuşursak:

Samet Yiğitoğlu ters eşleşmelerde neredeyse hiç yenilmedi. Ayaklarının düşünüldüğü kadar ağır olmadığını gösterdi. Maçın başındaki kaosta ayakta kalan isim oldu. İlk 8 sayımızın onun üretimi olması da şaşırtıcı değildi. Çok ciddi bir potansiyel ve o potansiyelin içini doldurmaması için hiçbir neden yok.

Ege Tan Yıldızoğlu, açıkçası iyi bir gününde değildi ve onun şutuna kalmak ilk çeyrekteki sıkıntının temeliydi. Bazen sanki basiti yapmak yerine daha zoru deneyerek hataya yaklaşıyor. Fiziğinin biraz elden geçmesi lazım kilo fazlası çok net göze çarpıyor.

Hamza Mestoğlu, oyun alışkanlıklarının olması güzel ve kendine çok güveniyor. Profesyonel basketbolcuya en yakın oyunculardan biri şu an. Çokça hata yaptı ama hata yapmak için en doğru zamanlar. Geleceği parlak fiziği muazzam.

Berke Büyüktuncel bu takımın şu an lideri konumunda. Zor anlarda sorumluluk aldı fiziğini iyi kullandı ve maçı en çok o istiyor.

Emir Arda Sivas, BGL'nin Türk basketboluna armağanıdır. Fiziksel olarak da atletizm olarak da sahadaki herkesten kötü durumda olabilir ama hem takım taşıma alışkanlığı hem liderlik hissiyatı hem de kendien güveni fark yarattı. Kötü şut atmış olabilir ama sahada ne yaptığını en bilen oyuncu gibiydi.

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2545