Kilo alırsa maaşı düşecek - BasketFaul.com

Kilo alırsa maaşı düşecek

29-07-22 09:10
2021-22 sezonunun tamamını kaçıran Zion Williamson, merakla beklenen dönüşü için hazırlıklarını sürdürüyor. Pelicans ile 5 yıl, 193 milyon dolarlık yeni sözleşme imzaladıktan sonra tekrardan eski formuna girmiş gibi görünüyor.

Ancak yıldız oyuncu kazancını en üst düzeye çıkarmak istiyorsa, kilosuna dikkat etmesi gerekecek. Pelicans yönetimi de bu konuda tedbir almaktan kaçınmadı. Zion’un sözleşmesi, kilosu ve vücut yağının belirli bir eşiği aşması durumunda maaşını azaltabilecek özel bir maddeye sahip.

Lig kaynaklarına göre, Williamson’ın sözleşmesi, genç oyuncunun periyodik olarak tartılacağını öngörüyor. Sözleşmedeki maddeye göre Zion’un kilosunun ve vücut yağ yüzdesinin toplamı 134 kilogramın altında olmalı. Aksi takdirde, Williamson’ın sözleşmesindeki garantili para miktarı azaltılabilir.

Formda kalmak, Zion’un genç kariyerinin şimdiye kadarki en büyük engeli oldu. Kesin ağırlığı hiçbir zaman doğrulanmamış olsa da sezonun bir noktasında 136 kilogramın üstünde olduğu söylentileri vardı. (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2307