Doruk Dora: Darüşşafaka benim evim - BasketFaul.com

Doruk Dora: Darüşşafaka benim evim

26-07-22 16:50
Darüşşafakalı Doruk Dora altyapılardayken hepimizin gözünün üzerinde olduğu bir oyuncuydu. Belki de gözümüz değdi ve bir yıl oynadığı Düzce sezonundan sonra döndüğü Darüşşafaka'da iki kez çapraz bağ sakatlığı geçirdi. İyi tarafı ise ikisinde de sezon ortasında sakatlandığı için yarımşar sezon kaybetti. Bir diğer konu ise bu sakatlığı iki kez yaşayan birçok oyuncunun sahalara çok sağlam dönüp, sonrasında yıllarca oynamış olması. Doruk Dora'nın da kendisine çok fazla zaman kaybettirmeyen bu sakatlıklardan sonra büyük bir çıkış yakalayacağını ve hayallerinin gerçekleşeceğini umuyor ve diliyoruz. Zaten kulübü Darüşşafaka da bu düşüncede olduğu için Doruk'a 3 yıllık kontrat verdi.
Doruk'la yaptığımız söyleşide kendisini çok iyi ifade eden, özgüveni tam olan, kararlı bir oyuncu olduğunu bir kez daha gördük.
İşte Doruk'tan pasajlar...
* Basketbola 8 yaşımda Darüşşafaka Basketbol Okulu'nda başladım. Bu konudaki isteğimi ilettiğimde ailem bana sadece destek oldu. Sonrasında Küçük B'den A Takım2a kadar her kategoride kulübümün formasını giydim.
* BGL'den sonra bir yıl Düzce'ye kiralık gitmiştim. Ligi dördüncü bitirdiğimiz o sezon bana çok şeyler kattı. Kendimle ilgili örnekten yola çıkarak bütün gençlere oynayabilecekleri yerde olmalarını öneririm.
* Daçka'ya geri geldikten sonra pandemi dönüşü ilk sakatlığımı geçirdi. Bir sonraki sezon ortasında da darbe sonucu aynı sakatlığı yaşadım ancak toplamda bir sezon kaybettim.
* Darüşşafaka benim doğduğum yer, benim evim. Onlar bana güvenip 3 yıllık sözleşme verdiler, ben de hiç düşünmeden imzaladım. Bana gösterdikleri güven her şeyin üzerindedir. Ayrıca Selçuk Abinin oyuncusu olmayı bir şans olarak görüyorum. Bir diğer önemli konu da Darüşşafaka'da hep iyi ve pozitif insanlarla birlikte olursunuz ve herkes birbirine yardımcı olur.
* Kondisyonerimiz Ertan Bedir ile sürekli çalışıyoruz. Zaten o benim dizimi, benden daha iyi biliyor. Çok şükür kendimi çok iyi ve kuvvetlenmiş hissediyorum. 82 kilo iken kazandığım adalelerle 90 kiloya çıktım. İnşallah sezon başına kadar hazır olacağım. Rüçhan Abi ve Ali Ruhi Abiyle de fundamental çalışmaları yapıyoruz.
* A Takım'a çıkana kadar şutunu kullanan 2 numaraydım. Selçuk Abi 1 numara da oynamam gerektiğini söyledi ve artık combo guard olarak oynuyorum. Ama en büyük slahımın hala şutum olduğunu söyleyebilirim.
* Hem Darüşşafaka'nın, hem Selçuk Abinin yerlilere değer bizler için büyük şans. Bu kulübün en vazgeçilmez özelliği ise oyuncunun kalitesinden önce karakterini öncelemesidir. Bu nedenle soyunma odası hep pozitiftir, yenildiğimizde ise takımca hatalarımızı konuşuruz ama olumlu havamızı kaybetmeyiz.
* İstanbul'u çok seviyor, hatta başka yerlerde olduğumda kaosunu bile özlüyorum. Annemle birlikte kullandığımız bir otomobilimiz var, evimiz salona fazla uzak olmadığı için yolda zaman kaybetmiyorum.
* Kulağıma güzel gelen her türlü müziği severim, popu da cazı da, Türk müziğini de...
* Güzel yemek yemeyi sever, iyi lokantaları araştırırım... Zaten annem de inanılmaz bir aşçıdır.
* Babam profesyonel olmasa da eski basketbolcu. Spora 3 yaşında yüzmeyle başlamışım. Ailem basketbol konusunda beni çok destekledi, 6'da başlayan antrenmana gocunmadan götürdüler. En büyük şansım ailem.
* Öncelikle kendi kulübüme çok daha fazla katkı vermek, sonrasında A Milli Takımım değişmez oyuncusu olmak istiyorum.
* Umarım çevren beni beni iyi insan olarak görüyorlardır. Yaşadığım negatiflikleri kendi içimde yaşar, dışarı yansıtmam. İyi, kibar, saygılı bir insan olmak önemli. Başkalarını mutlu görmek, beni de mutlu eder...
* Arkadaşlarım benim için çok önemli, onlar en zor günlerimde benim yanımda oldular. 

* 2010'da Dünya ikinciliğinden önce Sinan Güler ve Murat Can Güler bizim okula gelmişlerdi. 11 yaşındaydım, Sinan Abiye soru sormuş, imzasını almıştım. Bu olaydan 11 yıl sonra Sinan Abiyle, imza aldığım oyuncuyla oda arkadaşı oldum... Harika bir duyguydu... 

Yorumlar Okunma: 2900