Mansur Yavaş ve EGO Spor - BasketFaul.com

Mansur Yavaş ve EGO Spor

26-07-22 11:03
Bir yıl kadar önceydi. Bir tanıdığımız Ankara Şaşmaz'da otomobiliyle giderken yuvasından çıkıp dik duran mazgal kapağına çarptı. Tahmin edebileceğiniz gibi otomobili çok büyük hasar gördü. Bunun üzerine de twitter hesabından Ankara Büyükşehir Belediyesi'ni eleştiren paylaşımlar yaptı.
Ertesi gün telefonu çaldı. Karşı tarafta Belediye Başkanı Mansur Yavaş vardı. "Geçmiş olsun." dedikten sonra olayı dinledi ve sonrasında, "Kızım, o yol yeni yapılmıştı. Belli ki müteahhit hata yapmış. Bu işi birlikte takip edeceğiz." sözlerinden sonra neler yapılması gerektiğini anlattı.
Aradan bir hafta geçtikten sonra telefonun karşı tarafında yine Mansur Yavaş vardı... Sordu: Kızım söylediklerimi yaptın mı?
Arkadaşımız da Mansur Yavaş'ın bu duyarlılığını bizlere aktardı.
"Bayram değil, seyran değil... Bize bunu neden anlatıyorsun?" demeyin... Bir nedeni var...
Geçenlerde içeride 4 maaşları kalan TB2L takımlarından Ankara EGO Spor oyuncularının mağduriyetini bu sayfalarda dile getirmiştik. Bugün de EGO Spor yönetiminin açıklamasını gördük...
"Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyolojik etkenler, diğer spor kulüplerini etkilediği gibi EGO Spor'u da etkilemiştir. Basketbol ve hentbol branşları ile bazı bireysel spor dallarında küçülme ve pasif duruma geçilme kararı yönetim kurulu tarafından öngörülmüştür. Bu sürede hiçbir antrenör ve sporcumuz maddi ve manevi olarak mağdur edilmeyecektir."
Hani ülkeyi yönetenler yüzde 150'yi bulan enflasyonu, ortalama yüzde 9 enflasyon yaşayan dünyadaki gelişmelerle açıklamaya çalışıyor ya... EGO Yönetiminin ""Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyolojik etkenler, diğer spor kulüplerini etkilediği gibi EGO Spor'u da etkilemiştir." açıklamasının bundan bir farkı yok... Elbette spor kulüpleri kolay günler geçirmiyor ama EGO'dan başka oyuncuların 4 aylık maaşını ödememiş olan kulüp de yok. Diğer belediye kulüpleri başka bir ülkede mi yaşıyor? Kaldı ki şartlar kötü bir olsa aylarca telefona çıkmamak, oyunculardan kaçmak nedir?
Mansur Yavaş en yukarıdaki olayda da görüldüğü gibi son derece duyarlı bir belediye başkanı ama birimlerin başına doğru isimleri getirmezse fatura ona çıkar ve insan olarak hiç hak etmediği durumlarla karşı karşıya kalır. (Necip Kapanlı)
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 3980