TB2L'ye katılım için ek süre - BasketFaul.com

TB2L'ye katılım için ek süre

25-07-22 16:18

 TBFi TB2L'ye katılım sürecini uzattı.

Yapılan açıklama şöyle:
"2022-2023 sezonunda Türkiye Basketbol 2. Ligi’ne (TB2L) katılım süresinin dolmasının ardından bir önceki sezon itibarıyla ligde yer alma hakkı olan takımlardan başvuru yapılmamış olması nedeniyle son başvuru tarihine kadar başvuruda bulunmamış takımların dışında lige yeni katılmak isteyen takımlar için müracaat süreci başlamıştır.

TBF Müsabaka Talimatı'nın 23.5 maddesinde belirtilen kriterler esas alınmak suretiyle ve TBF Yönetim Kurulu kararıyla TB2L’ye katılım başvurusu yapacak takımlar lige davet edilebilecektir. Bu doğrultuda TB2L’ye katılım başvurusu yapmak isteyen kulüplerimizin aşağıda belirtilen koşulları yerine getirerek istenen evrakları en geç 5 Ağustos 2022 Cuma günü saat 18.00’a kadar Erkek Ligleri Direktörlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir. Ek katılım sürecinin tamamlanmasının ardından eksiksiz yapılan başvurular değerlendirilecek olup 2022-2023 sezonunda TB2L’de yer almaya hak kazanan takımlar ilan edilecektir.

2022 – 2023 SEZONU TÜRKİYE BASKETBOL 2. LİGİ EK KATILIM BAŞVURU EVRAKLARI

30 Haziran 2023 tarihine kadar geçerli Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar tarafından Türkiye Basketbol Federasyonu lehine düzenlenmiş 1.500.000,00 TL’lik teminat mektubu veya TBF hesabına ilgili tutarın dönem sonunda iade edilmek üzere yatırılması,
Ek katılım bedeli olan 140.000 TL’nin ödendiğine dair banka dekontu,
Kulüp antetli kağıdına yazılmış ve yetkili kişi(ler) tarafından imzalanmış ek katılım taahhütname metni,
Kulübün yetkili(ler)sinin yazışma, tescil lisans işlemlerinde ve sözleşme imzalamaya transfer görüşmesi yapmaya yetkilendirildiğini belgeleyen kulüp imza sirküleri,
Kulüp imza sirkülerinin ibraz edilemediği durumlarda ise; Kulüp yetkilisinin/yetkililerinin yazışma, tescil, lisans işlemleri, sözleşme imzalama, transfer görüşmesi yapma konularında yetkilendirildiğini gösteren yeni dönem için alınmış Kulüp Yönetim Kurulu kararının noter tasdikli sureti ve Kulüp yetkilisinin/yetkililerinin yeni dönem için alınmış noter tasdikli imza beyannamesi,
Kulüp bilgi formu,
Kulüp Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri bildirir liste.  
Takım logosu,
Sezon boyunca müsabakaların oynanacağı spor salonu yönetimi ile yapılmış olan salon kullanım protokolü ve/veya tahsis onayı (Salon Standartları ve Güvenlik Talimatına uygun en az 500 kişilik seyirci kapasiteli)
2021 - 2022 sezonunda sporcularına, antrenörlerine ve kulüp çalışanlarına borcunun bulunmadığına dair beyan,
Kulüplerin bulundukları illerde düzenlenecek olan U18, U16 ve U14 kategorilerinden en az iki tanesinde liglere katılarak müsabakaları tamamlayacağının beyanı

Not:
Takımınızın lige katılımının sağlanabilmesi için Kulübünüzün Türkiye Basketbol Federasyonu’na borcunun bulunmaması gerekmektedir.

Kulübünüz tarafından doldurulması gereken matbu evraklara “https://www.tbf.org.tr’’ adresinde yer alan Döküman sekmesinden ulaşabilirsiniz.
Kulüp Bilgi Formu ile istenen dijital dokümanları; “[email protected]” adresine e-posta olarak gönderebilirsiniz. Evrak asıllarının Türkiye Basketbol Federasyonu Erkek Ligleri Direktörlüğü’ne gönderilmesi gerekmektedir.
Lige katılım başvurusu kabul edilmeyen takımların teminat mektubu ve katılım bedeli iade edilecektir."
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2742