Mahmutoğlu: Fenerbahçe'de 10. yılım... Çok gururluyum... - BasketFaul.com

Mahmutoğlu: Fenerbahçe'de 10. yılım... Çok gururluyum...

25-07-22 13:50
Melih Mahmutoğlu'nun doğuştan Fenerbahçeli olduğunu biliriz. Henüz basketbol oynamadığı çocukluk günlerinde dahi Fenerbahçe forması giyip stada giden Mehmutoğlu tam 10 yıldır en sevdiği işi, sevdiği kulüpte yapma şansına erişti.

Melih'le kısa bir söyleşi yaptık... İşte o söyleşiden pasajlar...
* Bu sezon Fenerbahçe'de 10. yılım olacak ve iki yıllık da anlaşma yaptım. Bundan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Umarım basketbol hayatımın sonuna kadar da bu formayı şerefle taşımayı sürdürürüm. Kaç yıl sonra olursa olsun, basketbolu Fenerbahçe'de bırakmak bana büyük gurur verir.
* Bu sezon yeni bir antrenör ve yeni oyuncularla bizim için değişmeyen hedeflerimizin peşinde koşacağız. Geçen sezon sonunu BSL şampiyonluğu ile tamamlamıştık, şimdi yeni bir şampiyonlukla birlikte yine Final Four için mücadele edeceğiz. 
* Çok çalışıyor, kendime iyi bakıyor ve kendimi her sene daha iyi hissediyorum. En önemlisi genç bir oyuncu olmamama rağmen portföyüne yeni özellikler eklemek için sürekli antrenman yapıyorum.
* Türk basketbolunun yeni iyi oyunculara ihtiyacı var. Gençlere para kazanmayı önceliklerine almak yerine, hangi ligde olursa olsun oynayacakları, sorumluluk alacakları takımlara gitmelerini öneririm. Bunu yaparlarsa ileride para kazanmaya çok zamanları olacak.

* Altyapılarda en önemli konu maça odaklı çalışmak yerine, oyuncuların bireysel gelişimlerini sağlayabilecek antrenmanlar yapılması. Bu nedenle kulüp yöneticileri de altyapı antrenörlerini sonuç üzerinden baskıya almamalı ve en önemlisi en iyi antrenörlerin altyapılarda çalışmalarını sağlayacak şartların sağlanması. 

Yorumlar Okunma: 3154