Dersimiz şut... - BasketFaul.com

Dersimiz şut...

23-07-22 08:52
TBF Eğitim Kurulu pandemi nedeniyle ertelediği Şut Kliniği ve Analiz & Edit Çalıştayı İstanbul Özyeğin Üniversitesi Kampüsü'nde başladı. Çalışmalara C ve D kademelerine geçiş kurslarındaki saha uygulama sınavından 80 ve üzeri sınav notu alan antrenörler katılabiliyor.

Bu sene ilki düzenlenen eğitim etkinliği kapsamındaki “Şut Kliniği” bölümü; Eğitim Kurulu Genel Sekreteri Murat Özyer, Eğitim Kurulu Üyesi Hasan Özmeriç ve Öğreticiler Alt Kurulu Üyesi Derya Özyer, Analiz & Edit bölümü Berkay Oğuz, Performans Psikolojisi bölümü Uzm. Psk. Simru Kavak tarafından yürütülüyor. Ayrıca antrenörler Esra Şencebe ve Alp Sezigen de etkinlikte yardımcı antrenör olarak görev yapmaktalar.

Şut Kliniğinde, eğitime katılan antrenörlere önce şut atma eğitimi verilerek, bunu oyunculara nasıl aktaracakları konusunda eğitim verilmesi amaçlanıyor. Analiz & Edit Çalıştayı'nda ise analiz, raporlama ve edit çalışmalarıyla ilgili bilgiler uygulamalı olarak verilirken, güncel teknolojik uygulamaları deneyimlemeleri sağlanıyor.

TÜBAD ile birlikte düzenlenen bu eğitimde antrenörler, basketbolun en önemli fundamentalını saha uygulamalarıyla geliştiriliyor ve her ligde özellikle uzmanlığı aranan analiz-edit konusunda ise yine uygulamalı eğitim ile günümüz teknolojisi kullanımıyla deneyim kazanmaları sağlanıyor. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1668