Salim Baki: Yiğitoğlu ve Demir Beşiktaş'ın değil, MZT'nin oyuncusu - BasketFaul.com

Salim Baki: Yiğitoğlu ve Demir Beşiktaş'ın değil, MZT'nin oyuncusu

18-07-22 23:25
MZT Kulübü'nü ve  Samet Yiğitoğlu ile Doğan Demir'i temsil eden avukat Salim Baki, MZT'nin eksik belgeleri tamamladığını ve bu gelişme ile oyuncuların Makedon kulübünün oyuncusu olduğunun kesinleştiğini söyledi.
Baki, BAT'ın istediği şekilde MZT'nin oyuncularla ilgili eski form yerine yeni formu doldurduğunu belirtti ve "Şekil eksikliği giderildi ve FIBA Yiğitoğlu ile Demir'in MZT'nin oyuncusu olduğuna karar verdi." dedi.
Baki şu bilgileri verdi:
"Beşiktaş sadece yetiştirme bedeline itiraz edebilecekken iddialarını genişletmiş, başla konulara girip, oyuncuların kendi oyuncuları olduğu iddiasını TBF yönergelerine dayandırmış.
Beşiktaş, BAT'ın kararını FIBA'nın oyuncuları kendilerine verdiği şeklinde lanse etti. Oysa sadece düzeltilmesi gereken bir form vardı. MZT de bu işlemi tamamladı, sonrasında ise FIBA ders niteliğinde bir karar verdi.
TBF'ye 'Arkadaş, sen bana bağlı bir federasyonsun, benim kararlarımı sorgulamak değil, uygulamak durumundasın.' dedi.
Beşiktaş'a da 'Benim verdiğim karardaki bedele itiraz edebilirsin, düzenlediğim lisansa itiraz edemezsin.' mesajını verdi.
FIBA'nın belirlediği yetiştirme bedelinin tamamı da Beşiktaş'a ait olmayacak çünkü Demir Doğan sadece 10 ay Beşiktaş'ta oynadı, Banvit Kulübü'nde yetişti. Aynı şekilde Samet Yiğitoğlu'nun yetiştirme bedelinin önemli bölümü de Kayseri'deki önceki kulübüne ait olacak.

Biz buna rağmen iyi niyetle yetiştirme bedeli olarak Beşiktaş'a FIBA'nın belirlediği bedelin neredeyse iki katını gönderdik ancak kulüp parayı iade etti. Beşiktaş FIBA'ya 20 bin euro yatırmıştı, şimdi belki bir o kadarını daha yatırmak durumunda kalacaklar. yani bu işle ilgilenenler havanda su döverken Beşiktaş'ı zarara uğratıyor." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 4174