Bu sezon lastik patlatan çok olur - BasketFaul.com

Bu sezon lastik patlatan çok olur

26-06-22 11:29
Önümüzdeki sezon sonunu, yanılma ümidi ve merakla bekleyeceğim. Yerlilerden topu iki defa yere vurabilenlerin fiyatları ortalama 3 katı arttı... Evet 3 katı... Bir ay önce konuştuğumuz yöneticilerden çoğu doların sezon ortalamasını 20 TL'den hesap etmişlerdi. Doların sezon ortalaması, seçim ekonomisine de bağlı olarak 24-25 TL olursa şaşıracak mıyız? Sezon bittiğinde kaç kulübün iki yakası bir araya gelecek... Bir adım ilerisi... Kaç kulüp sezon sonunu getirebilecek, yoksa yarı yolda lastik mi patlatacak?
Herkes yerli oyuncu havuzunun darlığından ve fiyatlarının yüksek olmasından şikayetçi. Bu sorunun tek çözümü kulüplerin altyapılarına önem vererek oyuncu yetiştirmeleri. Bir vasat oyuncuya verdikleri parayı altyapılarına ayırsalar 4-5 yıl içinde sorun çözülür ama herkes kısa vadede sıralama olarak hedef tutturmak peşinde. Yarını düşünen kulüpler 4'ü, 5'i geçmez. Düne kadar basketbolumuzda Banvit fabrikası vardı, artık o da yok... Allah sonumuzu hayretsin...
* * *
Fenerbahçe oyun kurucu pozisyonu için devşirme Scottie Wilbekin'i kadrosuna katıyor. Özellikle lig açısından doğru bir hamle ancak Wilbekin'in, Maccabi'deki alışkanlıklarından vazgeçmesi şart. Topu çok fazla elinde tutup tempoyu düşürürse, kendi skorunu forse edip asisti çok arka plana atarsa ve Maccabi'deki gibi savunma yaparsa etrafının çok mutlu olmayacağı kesin. En tehlikelisi ise Wilbekin'in pozsyonunda kendisini rakipsiz görmesidir... Wilbekin takım arkadaşlarını da devreye sokmayı önceliğine alırsa, Fenerbahçe iyi bir transfer yapmış olur.

Anadolu Efes'in çok yüklendiği ve özellikle son sezonda savunmasından da çok yararlandığı Shane Larkin'in olası yorgunlukları, sakatlıkları da düşünüldüğünce Wilbekin yeniden Milli Takımımıza da katkı verecektir. Tabii ki bizim gibi düşünenlerin arzusu, devşirme oyun kuruculara gereksinim kalmadan kendi oyuncularımızla mücadele edeceğimiz günlerin gelmesi... (Basketfaul) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 4554