Saybir'den Efes'e veda mesajı - BasketFaul.com

Saybir'den Efes'e veda mesajı

16-06-22 17:40
Frutti Extra Bursaspor'la anlaşan Yiğitcan Saybir, Anadolu Efes'le ayrılığı konusunda bir mesaj yayınladı.
Saybir'in mesajı şöyle:

"7 yaşında bir yola çıktım, hayranlıkla izlediğim birçok efsane oyuncu, saygı duyduğum idoller ve onları izlerken hep hayaller kurdum. Sonra kurduğum hayallerden kendime bir hedef oluşturdum.
Hedefe giden bu yolda basketbol topunu elime aldığımda 7 yaşından beri birçok oyuncunun hayal ettiği, Türkiye ve basketbol tarihine silinmez imzalar atmış Anadolu Efes'in altyapısından A Takım'a dolu dolu 16 yıl geçirdim.
Hayallerimin peşinden çıktığım bu yolda başarılara ulaşırken Anadolu Efes'in bir parçası olmaktan her zaman onur duydum. Birçok genç basketbolcunun hayallerini süsleyen, 2 Avrupa Şampiyonluğu ve nice Türkiye Şampiyonluklarına sahip bir takımın parçası olmak genç bir basketbolcu için paha biçilmez.
Burası benim için bir okul. Ben çok iyi bir okulda, alanında çok iyi hocalarla, çok iyi ve profesyonel oyuncularla kendimi her geçen gün geliştirdim. Adeta bir ailenim çocuğunu yetiştirmesi gibi dolu dolu 16 yıl çocukluğumdan, gençliğime üzerimde emeği geçen sayısız kıymetli insanla tanıştım, çalıştım. Bana inanan, desteğini esirgemeyen herkese minnettarım.
Başkanımız Tuncay Özilhan'a, koçumuz Ergin Ataman'a, 7 yaşımdan bu yana aynı takımda oynama şansı bulduğum tüm takım arkadaşlarıma, yöneticilerimize, teknik ekibe ve taraftarlara binlerce kez teşekkür ediyorum. Kariyerimde yeni bir sayfa açılıyor ve ben yuvadan ayrılıyorum ancak bu benim için bir veda değil. Bir parçam her zaman burada olacak.

Bir gün yeniden görüşmek dileğiyle..." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1902