Djordjevic: Planı iyi uyguladık - BasketFaul.com

Djordjevic: Planı iyi uyguladık

09-06-22 22:49
Fenerbahçe Beko'nun ING Basketbol Süper Ligi play-off final serisinde Anadolu Efes'i 93-78 yendiği maçın ardından koç Aleksandar Djordjevic ile Marko Guduric ve Tarık Biberovic, Fenerbahçe Televizyonu’na galibiyeti değerlendirdi.
 
Maçla ilgili Djordjevic, “Anadolu Efes’in kadrosunun değişmesini bekliyorduk. Micic’i eklediler, Moerman’ı eklediler ve iki uzun çıkardılar. Biz bunun için hazırdık, maç planımızı iyi uyguladık. Çok konsantre ve odaklıydık. Tüm sene boyunca saha avantajı için çalıştık çünkü taraftar desteğiyle başlamak çok önemli. İnanılmaz güzel bir şekilde de desteği verdiler. Çok teşekkür ediyorum. Liderlerimiz Jan ve Nando çok iyi katkı verdi. Marko’nun inanılmaz atışları çok iyiydi. Hücum ve savunmada da çok iyiydik. Her zaman savunmayla başlamamız gerek. En önemli faktör bu. Fikirler var, kurallar var bunları her zaman sahaya yansıtmaya çalışıyoruz. Takım çok odaklıydı, kilit halindeydi, takım olarak oynadı. Her zaman topu paylaşmayı seven bir takım olduk. Bu akşamı unutup, dinlenip vücudumuzu toparlamamız gerekiyor. Galibiyeti hak ettik.” değerlendirmesini yaptı.
 
18 sayıyla oynayan Marko Guduric, “Çok iyi iş çıkardık. Odaklandık, enerjimiz yerindeydi ve taraftar desteği inanılmazdı. Şu an final serisinde durum 2-0 ve 1 galibiyete daha ihtiyacımız var. Şu an dinlenmemiz ve vücudumuzu toparlamamız gerekiyor. Aynı enerji ve konsantreyle bir sonraki maça çıkmamız lazım.” şeklinde konuştu.
 
Tarık Biberovic ise, “Öncelikle taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Galibiyet için çok mutluyuz. İki maçı da kazanmamız çok önemliydi. Savunmada ve hücumda iyiydik, büyük bir enerjiyle oynadık. Ben ce bu kilit nokta oldu.” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar Okunma: 1511