TBL Çeyrek Finallerin EN'leri - BasketFaul.com

TBL Çeyrek Finallerin EN'leri

25-05-22 10:55

Misli.com TBL’de çeyrek finalini geride bıraktık. Şampiyonluk adayı takım sayımız da artık 4’e düşmüş oldu. Cuma ve cumartesi günü oynanacak karşılaşmalarla yarı final serilerine başlıyoruz. Bu serilerde 3 galibiyet alan ekip adını finale yazdıracak. Yarı final eşleşmeleri:

* Samsunspor – Mamak Belediyesi
* Beysu Konyaspor – Sigortam.net

Sanırım çeyrek final serileri arasında en iyi oyun oynayan takım Mamak Belediyesi diyebiliriz. Her iki maçta da Ormanspor karşısında sahadan net bir galibiyetle ayrılarak 2-0 ile turu geçen taraf oldu. Belki playoff’ta iddialı ekipler arasında gösterilmemiş olsa da şu an yarı finalin en güçlü adaylarından biri olduklarını çok rahat diyebiliriz. Ligin en iyi yabancılarına sahip olan Mamak, Kaan Sarıaslan ve Melih Kapucu ikilisiinden de istikrarlı katkı almaya başladığından beri vitesi daha da arttırdılar. Ormanspor ise evindeki maçta Sedat Ali önderliğinde son bölümde kritik bir geri dönüş yakalasa da devamını getiremedi ve turu geçen Mamak oldu.

Samsunspor da tahminleri yanıltmayarak yarı finale yükselen bir diğer ekip oldu. Sezon başından beri BSL’ye çıkmayı çok istediklerini her fırsatta dile getiren ekip, mevcut favoriler arasında yer alıyor. İki maçta da Gökhan Aydın ve kaptan Mert Ali Sert’ten iyi katkı alması Samsunspor için şampiyonluk yolunda önemliydi. İlk maç Kağıtspor karşısında zorlansa da ikinci maç Burak Eşlik’in de 23 sayılık katkısıyla farklı galip gelmesini bildi.

Sanırım playoff yolunda en tatsız gelişmeler Bornova cephesinde yaşandı. Önce Koç Doğan Deniz ayrılığı ardından sakatlık haberleri ile onlar için talihsiz gelişmeler oldu. Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen Bornova iki maçta da müthiş karakter koymasını bildi. Sigortam.net gibi güçlü bir rakip karşısında son ana kadar mücadeleyi bırakmaması takdir edilesiydi. İki maçta da iki kısa yabancısıyla mücadele eden Sigortam.net Garrett Sim’in 30+ skor bulmasıyla yarı final biletini aldı.

Çeyrek finallerin tek uzayan serisi ise Beysu Konyaspor – TED Kolejliler idi. TED Kolejliler şampiyonluğun en güçlü favorisi olarak görülen Konyaspor karşısında tüm maçlarda çok iyi iş çıkardı. Düşük savunma yapan Konyaspor ise zaman zaman skor gücünün de azaldığı bu seride TED karşısında çok zorlandı. Evlerindeki galibiyetin mimarı Keshun Sherill’in ise sakatlanarak son maçta oynamaması belki de TED Kolejliler’i yarı final biletini alamamasındaki en büyük etken oldu. Ama her şeye rağmen böyle güçlü bir rakip karşısında tek yabancılı bir şekilde mücadele ederek son ana kadar ayakta kalmaları çok önemli bir başarıydı. Konyaspor ise serinin son maçında 34 sayı kaydeden Matt Morgan’a rağmen maçı bir türlü koparamadı ve son bölümde kaybetme noktasına kadar geldi. Ama oyuna giren Umut Geçen’in kritik üçlüğüyle üstünlüğü bırakmayan ekip, yarı final biletini alan son takım oldu.

 

 

TBL ÇEYREK FİNALLERİN EN’leri

Çeyrek Finallerin Takımı

Mamak Belediyesi
TED Kolejliler

Çeyrek Final Altın Karması

Umut Geçen (Beysu Konyaspor)
Kaan Sarıaslan (Mamak Belediyesi)
Mert Ali Sert (Samsunspor)
Melih Kapucu (Mamak Belediyesi)
Cenk Şekeroğlu (Sigortam.net)

Çeyrek Final Altın Karması (Yabancı)

Marlain Veal (Mamak Belediyesi)
Matt Morgan (Beysu Konyaspor)

JJ Fraizer (Samsunspor)
Garrett Sim (Sigortam.net)
Chance Comanche (Mamak Belediyesi)

Çeyrek Finallerin Koçu

Murat Dikmen (Mamak Belediyesi)
Emrah Benli (TED Kolejliler)

MVP (Yerli)

Melih Kapucu (Mamak Belediyesi)

MVP (Yabancı)

Garrett Sim (Sigortam.net)

 

Çeyrek Final Altın Karması (Kaybeden)

 

Ömer Yasir Küçük (TED Kolejliler)
İbrahim Yıldırım (Kocaeli BŞB Kağıtspor)
Deniz Çelen (TED Kolejliler)
Berke Aygündüz (Bornova Bld Karşıyaka)
Yiğit Baran Sarıkaya (Ormanspor)

 

 

 

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1149