Efes zorlanarak yarı finale - BasketFaul.com

Efes zorlanarak yarı finale

24-05-22 20:02

İSTATİSTİK

 

Anadolu Efes evinde Pınar Karşıyaka'yı zorlansa da 83-68 yenmeyi başardı ve yarı finalde Galatasaray ile eşleşti. Uzun süredir bu maçı bekleyen ve çok iyi hazırlandığı belli olan Karşıyaka müthiş dirense de rakibin yıldızlarına engel olamadılar. Larkin zaman zaman maçı domine ederken Efes tarafında sadece 6 oyuncu çift hanelerde süre alabildi. Larkin ve Micic 18 sayıyla maçn yıldızları oldu.


Efes maça alev alev yanarak başladı. 6 dakikada üretilen 22 sayı Karşıyaka'yı zor durumda bırakırken hücumda dengeyi bulan Karşıyaka da istediği basketleri üretti. Hücumda ayağını gazdan hiç çekmeyen Efes ilk çeyreği 28-18 kazanmayı başardı.

İkinci çeyrekte değişmeli kombine savunmalar deneyen Karşıyaka rakibin ritmini düşürdü. 3 dakika kadar sayı üretemeyen Efes karşısında iyi de hücum edince fark eridi. Colson'ın savunmadaki müthiş eforuna arkadaşları da katılınca harika bir mücadele izledik. Devre arasına gidilirken 45-42 Efes üstünlüğü vardı.

İkinci yarıya iyi başlayan taraf Karşıyaka oldu. Tempoyu arttırıp hücumda da ritm yakalayan Karşıyaka rakibine mola aldırdı. Moerman'ın boş atışları değerlendirememesi ile Karşıyaka planlarını daha iyi uygulayabildi. Fakat bir şekilde alternatif katkılar alan Efes savunmasını da belli seviyenin üzerine çıkarınca üstünlüğü eline aldı. Son çeyreğe girilirken 64-59 Anadolu Efes üstünlüğü bulunuyordu.

Son çeyreğin başında yine Karşıyaka'Nın etkili savunması vvardı. İlk isabetini anca 3. dakika içinde Larkin'in slalomu ile bulabilen Anadolu Efes savunmada etkili olduğu için üstünlüğünü korumayı başardı. Larkin sorumluluk alarak rakibine mola aldırmayı da başardı. Son çeyrekte ilk 6 dakikanın skoru Larkin 8-2 Karşıyaka olarak gerçekleşti. Kısa sürede gelen 4-0'lık mini seri Efes'e molayı aldırdı. Mola dönüşü önce Micic sonra Beaubois üçlük isabetleriyle yeniden farkı çift hanelere çıkardı. Karşıyaka mola alsa da kalan sürede 13 sayılık farkı eritmek mümkün olmadı. Karşılaşmadan Anadolu Efes 83-68 galip ayrıldı.
 
Öne çıkanlar...
Anadolu Efes: Shane Larkin 18 sayı (4/8 üçlük), 5 ribaund, 3 asist, Elijah Bryant 13 sayı, 4 ribaund, 4 asist, Tibor Pleiss 13 sayı, 9 ribaund, 2 asist, Vasilije Micic 18 sayı (3/3 üçlük, 1/1 ikilik, 7/7 serbest atış), 1 ribaund, 8 asist
Pınar Karşıyaka: Michael Roll 17 sayı (3/5 üçlük), 1 ribaund, 3 asist, Tony Taylor 12 sayı,2 ribaund, 8 asist, Amath MBaye 15 sayı, 4 ribaund,1 asist, Bonzie Colson 13 sayı, 8 ribaund, 1 asist
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1213