Gençoğlu: Çok stresliydik - BasketFaul.com

Gençoğlu: Çok stresliydik

24-05-22 11:54

Fatih Şeker

Beysu Konyaspor Koçu Engin Gençoğlu oldukça zorlanarak geçtikleri TED Ankara Kolejliler serisinden sonra yaptığı değerlendirmede takımın hissettiğini belirtti, ayrıca savunmadan şikayetini yineledi.
Gençoğlu şöyle konuştu:
 
"TED Ankara Kolejliler’i göstermiş oldukları iyi oyundan ötürü hem teknik heyeti, hem de oyuncularını tebrik ediyorum. Bizi gerçekten zorladılar. Belki de bizi finale hazırladı bu seri.
Çeyrek finalde gördük ki çok stresliydik. Bu oyuna da yansıdı. Bu belki de benim hatam mı, bilemiyorum. Süper Lig’e çıkmamız adına her zaman konuşuyorum, demeç veriyorum. Bu durum oyuncularımın üzerinde baskı oluşturmuş olabilir. Ama oyuncularımda benim gibi çok hırslı ve istekliler. Duygusal bir takımız. Bunu da aşmamız gerekiyor. 
Kendi evimizde kazanıyoruz ama ne yazık ki şuta dayalı oynuyoruz. Biz oyunun her alanına çalışıyoruz, planlıyoruz ama kadromuz şütör ağırlıklı olduğu için çembere atak kısmında eksiğiz. Bunun da dezavantajını yaşıyoruz. 
 
Oynadığımız oyunun bazı bölümlerinden ve yediğimiz sayıdan memnun değilim tabii ki. İşin içine ne zaman aklımızı ve tecrübemizi koyuyoruz o zaman fark yaratıyoruz. Ama maçın bazı bölümlerinde bize yakışmayacak hatalar ve oyun disiplininden kopmalar yaşıyoruz. Mevcut kadromuzda oyun kurucu pozisyonu eksikliğimiz var ama oyuncularım bu açığı kapatmak için ekstra çaba sarfediyorlar. 
 
Morgan çok karakterli ve düzgün bir sporcu . Ben Morgan’a bazı maçlarda şut at diye yalvarıyorum. Önceki maçta 10 top kullandı. Ne yazık ki bu ligin yapısı ve oyun tarzı kısa yabancı oyuncuların skor gücüne dayalı. Kısa Amerikalıların 20-25 top kullandığı bir düzen var ligde. En çok skor beklediğim oyuncum 10 top kullanırsa skor gücümüz eksik kalıyor. Morgan’a hep böyle ihtiyacım var. İnşallah bu şekilde devam eder. O da duygusal bir oyuncu. Bugün ben kaçırıyorum deyince hemen takım arkadaşlarına veriyor. Ben ilk defa bir oyuncuya biraz bencil ol, atmaya devam et, sen skorersin, şutörsün diye motive ediyorum. 
 
Şimdi yarı finaldeyiz. Uzun bir seri. Her maçın ayrı stratejisi olacak. Sigortam net zor rakip. Tecrübeli oyuncuları var ve Amerikalı oyunları da çok skorer. Onu iyi tutmamız lazım. 
Bu organizasyonun ve şehrin Süper Lig’e çıkması lazım. Biz de bunun için elimizden gelen her şeyi takım olarak yapıyoruz ve yapacağız da… Cumartesi günü taraftarımızın da desteğiyle kazanarak seriye galibiyetle başlamak amacındayız. Adım adım hedefe ilerliyoruz. Şimdi Süper Lig’e 6 galibiyet uzaklıktayız. 
 
Can Altıntığ’ı serinin ilk maçında da göremeyiz. Ama gün ve gün daha iyi hazırlanıyor. Nerede sahaya atacağız bilemiyorum. Final serisinde mi, kupayı kaldırırken mi sahaya girecek bilemiyorum. Ancak saha dışında Can Altıntığ’ın bize çok büyük katkıları var. Asistan koç, menajer ve takımın ağabeyi. Sahada görmek istiyoruz ama saha dışında da çok faydalanıyoruz."
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1029