Ataman: Takımda yaşlar ilerledi, bazı değişiklikler doğal - BasketFaul.com

Ataman: Takımda yaşlar ilerledi, bazı değişiklikler doğal

24-05-22 04:12

Anadolu Efes‘te başantrenör Ergin Ataman, NTV’ye açıklamalarda bulundu ve Will Clyburn'on transferi hakkında bilgi verdi.


Ergin Ataman’ın sözleri şu şekilde:
“Tamamen bir aile ortamı içerisinde bu başarıları kazandık ama tabii ki yaşlar da ilerledi takımda. Bir takım değişiklikler olabilir. Bunları sezon sonunda değerlendireceğiz. Gerçek bir planımız yok şu anda. Sezon sonunu bekliyoruz. Yaşı gelen oyuncular illa ayrılacaklar diye bir şey yok. Yapı içerisinde onlara da 12-13 oyuncu arasında bir rol verebiliriz. Bunu sezon sonunda kendileriyle konuşacağız.

Takıma 1-2 takviye mutlaka yapacağız. Çok önemli oyuncularla konuşuyoruz. Will Clyburn konuşuyoruz, yakınız, olabilir. 1-2 oyuncu daha takviyesi yapabiliriz. Takımdaki diğer oyuncuları da monte edebiliriz. Bu sezon Petrusev’den istediğimiz katkıyı alamadık, onun yerine bir oyuncu monte edebiliriz. Bunların hepsine sene sonunda karar vereceğiz ama bu oyuncular Anadolu Efes‘in ve Türk Basketbolu’nun tarihine geçtiler. Bizle beraber devam ederlerse onlara her zaman kapımız açık. Veda edenler olursa da her zaman için onlar kalbimizde yaşayacaktır. Will Clyburn ile henüz imzalanmadı. Onu söyleyebiliriz ama yakınız. Ben bir hafta, 10 gün içinde sonuçlanacağını düşünüyorum.”

Yorumlar Okunma: 2564