TED, seriyi eşitledi - BasketFaul.com

TED, seriyi eşitledi

20-05-22 19:10

İSTATİSTİK

Misli.com TBL playoff çeyrek final ikinci maçında TED Kolejliler karşılaşmada baştan sona daha üstün olan TED Kolejliler, Beysu Konyaspor'u 89-77 mağlup ederek seriyi 1-1 getirdi. Serinin son maçı Pazartesi Konya'da oynanacak. 

Karşılaşmaya tempolu başlayan TED Kolejliler yaptığı iyi savunmayla da rakibine skor şansı vermedi. Ancak devamında içeri katederek skor bulan Konya rakibini yakaladı. Yayın gerisinden ik takım da bu dakikalarda etkili olurken skor da yakın gitti. İlk çeyrek 21-20 TED Kolejliler üstünlüğüyle geçildi. 

İkinci çeyrekte de tempolu oyununu sürdüren TED Kolejliler üstünlüğü bırakmadı. Konyaspor ise tutuk kaldığı bu dakikaları yayın gerisinden bulduğu sayılarla geçmeye çalıştı. Keshun Sherill ile iyi bir seri yakalayan TED Kolejliler farkı çift haneye çıkardı (37--27). Molaya giden Konya dönüşte 5-0 ile cevap vererek maçın kopmasına izin vermedi. Üstünlüğü bırakmayan TED Kolejliler ikinci çeyreği 43-35 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe iki ekip de iyi savunmayla başladı. Yayın gerisinden etkili olan TED Kolejliler üstünlüğü korudu. Konya ise Morgan ile rakibine cevap vermeye çalışsa da başka skorer çıkaramaması işlerini bu dakikalarda zorlaştırdı. Ancak Keshun'un suskun kaldığı dakikalarda Mehmet Özdoğan'la da etkili olarak iyi değerlendiren Konya, skoru 3 dakika kala 54-56 getirdi. 01.40 dakika kala sportmentlik dışı faul alan Can Özcan öncesinde de teknik faulu olduğu için oyun dışı kaldı. Konyaspor kalan sürede daha iyi hücum etse de bitirmekte zorlandı ve çeyreği 62-57 ile TED Kolejliler önde tamamladı.

Son çeyreğe Konyaspor arka arkaya top kayıplarıyla başladı. Bunu avantaja çevirmesini bilen TED Kolejliler skor üstünlüğünü korumaya devam etti. 07.55 dakika kala TED Kolejliler'in skoreri Keshun Sherill sakatlanarak kenara geldi. Üst üste hücumlardan eli boş dönen Konyaspor farkın açılmasını önleyemedi. Konya'nın suskunluğunu 05.40 dakika kala Ogbeide - Morgan ikilisi bozdu. Rakibine çok iyi hazırlanan TED Kolejliler, Ömer'le kaydettiği kolay sayılarla farkı açmasını bildi (77-66). 02.34 dakika 5. faulunu alan Hazer Avcı oyun dışı kaldı. Kalan dakikalarda da farklı üstünlüğünü koruyan TED Kolejliler karşılaşmadan 89-77 galibiyetle ayrılarak seriyi 1-1 getirdi.

Öne çıkanlar...
TED Kolejliler: Keshun Sherill 27 sayı, Ömer Yasir Küçük 17 sayı, Deniz Çelen 15 sayı-7 ribaund 
Beysu Konyaspor: Matt Morgan 18 sayı, Hazer Avcı 16 sayı, Derek Ogbeide 14 sayı-12 ribaund, Tayfun Erülkü 14 sayı-4 asist
 

Yorumlar Okunma: 1761