Mahşerin üç atlısı... Ataman, Larkin, Micic (Gencer Baytimur) - BasketFaul.com

Mahşerin üç atlısı... Ataman, Larkin, Micic (Gencer Baytimur)

20-05-22 11:25
Larkin başladı Micic bitirdi...
Aslında hiçbiri çok iyi oynamadı ama hepsi finale çok inanmıştı. Dunston ve Singleton faul problemine girdi, ardından 5 faulle dışarda kaldı, Pleiss beklentinin altında onların yerini dolduramadı, kısa rotasyonunda Beaubois de sakat olunca yük tamamen Larkin-Micic ikilisinin sırtında kaldı. Averajının üstüne çıkan tek oyuncumuz 31 dakika sahada kalan ve 16 kritik sayı ile 6 ribaund üreten Elijah Briant oldu. 
Olimpiacos koçu Bartzokas’ın meşhur değişmeli adam adama savunması da maç boyunca Larkin ile Micic’i kimle birebir oynayacağını tercih etmeye zorladı. Ancak Larkin’in başladığı işi Micic bitirdi. Maç boyunca bir türlü istediği ritmi bulamayan ve finale kalamasak parmakların döneceği ilk isim olacak olan Micic, Final Four tarihine geçecek olan üçlüğüyle suyu şaraba çevirdi ve her şeyi unutturup bizi havalara uçurdu. İşte büyük oyuncu olmak, MVP olmak böyle bir şey. Bütün maç kaçırsan bile o maç topundan kaçmadan sorumluluk alıp eli titremeden atabilmek... Ne diyelim Eline sağlık Micic...
Ataman...
Sezon içinde Barcelona maçlarında sahadan ihraç olduktan sonra salonu terk ederken artık bir klasik haline gelen zafer yumruklarını havaya kaldırarak “ben şampiyonum, sizinle finalde görüşeceğiz” diyen Ergin Ataman aslında çok da iyi gitmeyen bir normal sezonun ardından, finale kalarak dediğini yaptı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında yine bizi sevince boğdu. "Finalde görüşeceğiz" dediği Barcelona bu sezon her kulvarda yendiği Real Madrid’e kaybederek finale kalamadı ama Ataman üst üste üçüncü Final Four’unda üçüncü kez finale kaldı. Hatta iptal edilen Pandemi Sezonu oynansa dört kez üst üste Final Four olacaktı. Ataman belki finali Barcelona ile oynamayı istiyordu ama artık Barcelona’ya niyet, Real’e kısmet başka bir İspanyol deviyle şampiyonluk mücadelesi verecek. 

Bütün maçı Atina’yı aratmayan bir Yunan-Sırp baskısı altında oynayan Anadolu Efes birlikte çok fırtınalar atlatmış, birbirini tanıyan ve güven usta bir kaptan ve tayfalarıyla bu fırtınayı da atlatarak zafere ulaştı. Şimdi finalde son bir fırtınayla hatta o müthiş filmdeki Perfect Storm’la (Mükemmel Fırtına’yla) boğuşacaklar. Artık bütün ülke onları o kadar iyi tanıyor ve her şeyi yapabileceklerine o kadar inanıyor ve güveniyor ki... Yine yapacaklar biliyoruz. Bütün bir ülke olarak Cumartesi akşamı dualarımız da yüreklerimiz de sizinle. Zafer yolunda şans da yanınızda olsun. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1626