Djordjevic: Gençlerde inanılmaz gelişme var - BasketFaul.com

Djordjevic: Gençlerde inanılmaz gelişme var

20-05-22 05:40
Fenerbahçe Beko'da Frutti Extra Bursaspor’u mağlup ederek yarı finale kaldıkları maçın ardından koç Aleksandar Djordjevic açıklamalarda bulundu.
 
“Frutti Extra Bursaspor’a inanılmaz saygı duyuyoruz. Özellikle son 1 buçuk aydaki başarıları, deplasman galibiyetleri ve EuroCup’taki başarıları… Bu akşam ilk maç gibi oynadık. Taraftarların güzel bir desteği vardı ve oyuncular bunu hissederek avantaja çevirdi: 17 sayı öndeyken taraftarlar arasında bir tartışma çıktı ve maç bir süre durdu. Bu da rakibimize bir nefes oldu. Farkı da 6 sayıya kadar indirdiler. Henry tekrar toparlamaya başladı. Bu olay olmasaydı belki farkı koruyup maçın sonuna kadar devam ederdik. İstediğimiz gibi oynadık. Çok organizeydik. Kenardan gelen destek de çok iyiydi. Şimdi önümüzdeki rakibimiz Darüşşafaka. Kısa bir süre sevinip sonra yeni seri için devam edeceğiz.

Genç oyuncularda inanılmaz bir gelişme var. Bunu net bir şekilde görebiliyoruz. İlk geldiğimde gençlerin gelişmeleri için süre almalar gerektiğini söylemiştim. Fenerbahçe’nin geleceği onlar. Süre almaları çok önemli. Fenerbahçe’yi en yükseklere taşıyacaklar onlar. Tarık’ın ilk 5 başlaması çok iyi bir karardı. Çok çalışıyor, basketbolu çok seviyor ve gelişimine büyük katkıları olacak. Önemli bir sakatımız vardı, Dyshawn’ın eksikliğinde rolünü çok güzel aldı ve devam etti.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1244