Laso: Barcelona'ya kaybettiğimiz maçlardan çok şey öğrendik - BasketFaul.com

Laso: Barcelona'ya kaybettiğimiz maçlardan çok şey öğrendik

20-05-22 04:48
Real Madrid Koçu Pablo Laso, Barcelona galibiyeti sonrası şunları söyledi:

“Öncelikle oyuncularımı galibiyetten ötürü kutlarım. Bence maç boyunca harika bir efor sarf ettik. Harika bir takıma karşı oynadık. İkinci çeyrekte bu takım, kötü oynadığımız 3-4 dakika boyunca bizi öldürdü. Çabucak 10 sayılık avantaj yakaladılar. İlk çeyrekte çok iyi oynadık. Üç ve dördüncü çeyreklerde de çok iyi oynadık ama Barcelona harika bir takım. Bu sebeple de devre arasında avantajı yakaladılar. Çünkü ikinci çeyrekte bizden daha iyilerdi.

Oyuncularımın oyun planını anlamalarından ve buna konsantre kalmalarından ötürü mutluyum. Devre arasında herkes belki de maçın bittiğini düşünürken biz ayakta kaldık. Hücumda ve savunmada savaşmaya devam ettik. Kendimiz için en uygun durumları aramaya devam ettik ve galibiyeti aldık. Çok mutluyum. Oyuncularımı yeniden kutluyorum. Bütün sezon Barcelona’ya kaybettiğimiz maçlardan çok şey öğrendik.

Nigel sakatlık problemi yaşayınca herkesin sorumluluk alması gerekti ama takımımla ilgili harika şey de herkesin bunu yapabiliyor olması. Sadece Fabien Causeur değil, Alberto, Sergio da sorumluluk aldı. Nigel’ın olmaması nedeniyle yaşadığımız sorunları Alberto, Sergio ve Adam ile çözdük. Bu oyuncular pozisyon yarattı ve en iyi seçeneği aradı.”

Laso, gelen bir soru üzerine maçı kazandıran faktörler ve maçın önemi ile ilgili şunları söyledi:

“Her zaman şunu söylüyorum: Mesele kazanmak veya kaybetmek değil. Pablo Laso, kazandığı için harika veya kaybettiği için korkunç değil. Bu kadar. Takımımı daha iyi hâle getirmem gerekiyor. Barcelona ile daha önce oynadığımız maçlarda böyle harika bir takıma karşı ne yapmamız gerektiğine dair çok şey öğrendik. Bugün bunu gösterdik ve çok iyi 40 dakika oynayabildik. Sadece Barcelona karşısında değil, her takıma karşı 40 dakika boyunca iyi oynamalıyız.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 964