TED, Konya'yı zorladı (Gençoğlu atıldı) - BasketFaul.com

TED, Konya'yı zorladı (Gençoğlu atıldı)

17-05-22 20:05

Fotoğraf: Fatih Şeker 

İSTATİSTİK

Misli.com TBL playoff çeyrek final ilk maçında TED Kolejliler'i 96-86 mağlup eden Beysu Konyaspor seride 1-0 öne geçti.

Karşılaşmaya 10-0 ile Konyaspor harika başlangıç yaptı. Erken molaya giden TED Kolejliler mola dönüşü ilk sayılarını kaydetti. Keshun Sherill önderliğind iyi bir geri dönüş yakalayan TED Kolejliler, skoru 3 dakika kala 17-17 eşitledi. Kriz anlarını Umut ve Morgan ikilisiyle geçen Konyaspor üstünlüğü tekrar eline aldı. Mücadelesini sürdüren TED Kolejliler Kevin Kaspar'ın çizgiden kaydettiği sayılarla öne geçti ve çeyreği de 25-23 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte ilk sayılar TED'den gelse de geçiş hücumlarından sayıyla dönen Konya skoru 27-27 eşitledi. Bu dakikaların tempolu geçtiği karşılaşmada üstünlük de el değiştirmeye devam etti. Konya bu dakikalarda pota altında etkili olurken TED Kolejliler ise yayın gerisinden skor buldu. Umut ve Morgan'dan kritik sayılar kaydeden Konyaspor farkı açmaya çalışsa da TED Kolejliler, Ömer ile cevap vermekte gecikmedi. İkinci çeyrek 48-48 eşitlikle geçildi.

Üçüncü çeyreğe basit top kayıplarıyla başlayan Konya karşısındaki TED hücumlardan sayıyla dönerek bunu avantaja çevirdi. 6 dakika kala Matt Morgan'ın Ömer Yasir Küçük'e pota altındaki müdahelesine faul kararının çıkmasıyla ortam kısa süreli gerildi. Karara tepki gösteren Konyaspor başantrenörü Engin Gençoğlu iki teknik faul alarak oyundan diskalifiye edildi. Mehmet Özdoğan önderliğinde yayın gerisinden etkili olan Konyaspor kalan bölümde farkı tekrar açmasını bildi ve çeyreği 72-67 önde tamamladı.

Son çeyreğe Konyaspor 10-2 ile ilk çeyrekteki kadar etkili bir başlangıç yaparak farkı açtı. Konya'nın temposuna karşılık vermekte zorlanan TED zorlama atışlara yöneldi. Son bölümde Joel James'in bire birleriyle skor bulsa da Konyaspor hücumdaki ritmini sürdürürek cevap verdi ve farkı korudu. Karşılaşmadan Beysu Konyaspor 96-86 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
Beysu Konyaspor: Matt Morgan 23 sayı-12 asist-5 ribaund, Umut Geçen 18 sayı-2 asist-1 ribaund-2 top çalma, Hazer Avcı 17 sayı-7 ribaund-3 asist
TED Kolejliler: Keshun Sherill 27 sayı-3 ribaund-3 asist, Joel James 18 sayı-7 ribaund-2 asist-1 top çalma, Ömer Yasir Küçük 11 sayı-9 asist-2 ribaund-1 top çalma
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1239