Kürkçü: Altınova'nın ilk hedefi Grup Liderliği - BasketFaul.com

Kürkçü: Altınova'nın ilk hedefi Grup Liderliği

17-05-22 16:35
Erdinç Bulun (Yalova Gazetesi)

Tek Hedef Spor’u 83-61 yenerek Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde adını son 16 takım arasına yazdıran Altınova Belediyespor’da yüzler gülüyor. Sarı Yeşilli ekibin genç antrenörü Uğur Kürkçü B Grubu'nun son maçında karşılaşacakları Karamürsel GSK takımını yenerek birinci olup üst tura yükselmek istediklerini söyledi.

Yalovalı oyuncular ile transfer olan oyuncuların takım olgusunu çabucak oluşturduğunu belirten başarılı koç, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’a ve kulüp yöneticilerine verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.
 
 
Yönetimimizin bize verdiği destek bize büyük moral oluyor
Altınova Belediyespor’un genç ve başarılı koçu Uğur Kürkçü, ”Sezona başlarken hazırlık döneminin kısalığından dolayı takımın seviyesinin ne durumda olacağını teknik ekip olarak kestiremiyorduk. Transfer ettiğimiz oyuncuların düzgün karakterli oluşu ve takımın içindeki Yalovalı basketbolcu kardeşlerimizin onların çabuk kabul edişi sayesinde çok güçlü takımdaşlığı olan bir ekip ortaya çıkmış oldu. Bugün kazandığımız maça kadar bu arkadaşlığı saha içinde pozitif şekilde kullanmayı tam anlamıyla başaramamıştık. Böyle önemli ve stresi çok olan İzmir deplasmanından bu olguyu ortaya koyarak rahat bir galibiyet aldığımız için mutluyuz. Şimdi bugüne kadar yaptığımız güzel işlerin mükafatı olan grup liderliği maçı için Karamürsel ile Cumartesi günü bir maça çıkacağız. Bu hafta iyi hazırlanıp o maçı da kazanmak istiyoruz. Burada bir parantezde yöneticilerimiz ve başkanımıza açmak istiyorum. Bu deplasmanda oyuncularımızın ve bizim yanımızda olup bize destek vermeleri bizi ekstra motive ediyor. Teknik ekip olarak ne kadar doğru işler yaptığımızın bir göstergesi olarak görüyoruz, hepsine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 903