Külçebaş: Hedef Fenerbahçe A Takım yerli rotasyonunu hazırlamak - BasketFaul.com

Külçebaş: Hedef Fenerbahçe A Takım yerli rotasyonunu hazırlamak

16-05-22 11:37

37 takımın mücadele ettiği TB2L'de, Fenerbahçe Koleji Safiport ilk sezonunu şampiyon olarak tamamladı. Genç bir kadroyla yola çıkması bu başarıyı daha da kıymetli kılıyor. Biz de  Fenerbahçe Koleji'nin Genel Menajeri Önder Külçebaş'tan hem sezon değerlendirmesi hem de oluşumun kuruluşu, hedefleri hakkında konuştuk:

* Uzun vadede A takımımızın tüm yerli rotasyonunu altyapımızdan çıkan oyuncularla sağlamak istiyoruz. Bunun için de altyapı ile A takım arasında köprü görevi görecek Fenerbahçe Koleji Safiport takımımızı kurmaya karar verdik ve oluşumun ilk temelleri bu şekilde atıldı. Hedefimiz sadece A takıma oyuncu yetiştirmekle sınırlı değil. Bu takımla sadece Fenerbahçe’ye değil Türk basketboluna ve Milli takımlarımıza da hizmet ediyoruz. Genç sporculara üst düzey bir çalışma ortamında, büyük sorumluluklar vererek onları daha donanımlı ve güçlü bir şekilde yetiştiriyoruz. İlk günden beri çok büyük destek veren Sertaç Komsuoğlu, Maurizio Gherardini, Derya Yannier, Sarı Lacivert Derneği ve Metin Ağırbaşoğlu’na buradan tekrar teşekkürlerimi sunarım.
 
* Sezon çok yoğun, stresli ama bir o kadar da güzel geçti. Çünkü hedefimiz olan şampiyonluğa ulaşmak bir yana, harika bir staff ve sporcu grubuyla beraberdim. Başta Ertuğ Tuzcukaya olmak üzere tüm ekibimle ve sporcularımla birlikte çalışmaktan ve başarıya erişmekten gurur duyuyorum.
 
* Önümüzde sezon TBL'de de yine temel amacımızdan sapmayacağız. Takımımızı, mevcut oyuncularımızdan faydalanarak ama onlara diğer Türk oyunculardan ve yabancılardan gelişimlerini tamamlamamış, genç, sezon sonunda kendi seviyelerini artıracak, lige ve bize değer katacak sporculardan katkı yaparak kuracağız. Ayrıca bizim bir mottomuz vardı: Biz ligin sertlik seviyesini belirleyen takımız. TBL'de de buna devam edecek.
 
* Artık A takım seviyesine yükselen genç sporcular BSL’de forma şansı bulamıyor. Kredileri düşük. Bu da ülke basketbolunun gelişimini ve milli başarıyı azaltıyor. Onun için pilot, gelişim takımları önemini fazlasıyla arttırdı. Bilinçli ve bütçesi olan kulüpler de yatırımlar yapmaya başladılar. Bence ilerleyen dönemde Federasyonumuzun da vereceği daha fazla desteklerle sporcu kardeşlerimiz için daha da büyük bir havuz olacak.
 
* Staffımız ender rastlanan uyumda, çalışkan, hırslı ve  hedefleri olan bir grup ayrıca amacımız sadece oyunculara yatırım yapmak değil inandığımız, güvendiğimiz antrenör, kondisyoner ve sağlık ekibine de yatırım yapıyoruz. Bu sebeple çok başarılı olmuş bu ekibe de yatırımımız devam edecek. 
 
 
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2263