Emrah Benli: Mücadeleye hazırız - BasketFaul.com

Emrah Benli: Mücadeleye hazırız

10-05-22 14:22
Haftaya başlayacak olan Misli.com TBL playoff öncesinde coachlarla konuştuk. İlk konuğumuz ise TED Ankara Kolejliler başantrenörü Emrah Benli.

TED Kolejliler, Ankara'nın köklü kulüplerinden biri. Geçtiğimiz sezon da TB2L'den TBL'ye yükselmişti. Bana göre transfer sezonunda doğru hamleler yapan takımların başında geliyor. Son haftalara girilirken düşme tehlikesi geçiren TED, öyle bir geri dönüş yakaladı ki o hızla playoff hattında kendine yer buldu. Şu an çok formda olan TED Kolejliler'in çeyrek final rakibi ise şampiyonluğun en güçlü favorilerinden Beysu Konyaspor.

Coach Emrah Benli'nin ise sezon değerlendirmesi ve playoff yorumu şu şekilde:

"Normal sezon bizim için çok inişli çıkışlı geçti. Sezona genç ve tecrübesiz bir takım olarak başladık. Çok hata yaptık, çok ders çıkarttık ve çok şey öğrendik. Sona yaklaştığımızda elimizde çok değerli tecrübelerimiz var. Yaptığımız hatalarımız için şu güne geldiğimizde keşke yapmasaydık demiyoruz. Hedeflediğimiz yere hatta daha yukarısına ulaşabildik. 

Bu sezon son haftaya kadar bir çok takımın yeri belli değildi. Zorlu bir sezon geçti. Yakın zamanda da böyle bir TBL sezonu yaşanmadı diye biliyorum. Biz play-off'da olduğumuz için mutluyuz ve elimizden gelenin en iyisini sahaya yansıtacağız. 

Play-off'ta çok tecrübeli takımlar var. Mental olarak daha sağlam kalan ve tabii ki fiziksel olarak daha diri olan takımlar bir adım önde olacaktır. Play-off sertliğinin normal sezonun üzerinde olacağını tahmin ediyoruz. Buna göre hazırlıklarımızı yapıyoruz. Burası bizler için çok değerli bir tecrübe daha olacak.
 
Rakibimiz Konyaspor ise çok kaliteli bir takım. Derin bir kadroları ve çok silahları var. Saygı duyduğumuz bir organizasyon fakat biz de mücadeleye hazırız.

Tüm takımlara öncelikle sakatlıksız sağlıklı bir play-off süreci diliyorum. Umarım play-off sonunda da hak eden takım BSL’nin yolunu tutacak. Tüm takımlara başarılar… Manisa BBSK’yi de şampiyonluklarından dolayı kutluyorum, çok hakettikleri bir başarı elde ettiler."
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1669