Gençoğlu savunmadan şikayetçi - BasketFaul.com

Gençoğlu savunmadan şikayetçi

10-05-22 10:24

Fatih ŞEKER

Normal sezonu 3. sırada tamamlayarak TED Ankara Kolejliler ile eşleşen Beysu Konyaspor’da koç Engin Gençoğlu, son 12 maçta 10 galibiyet aldıklarını belirterek, oyuncuların yükselen performansının kendisini memnun ettiğini söyledi. 

Engin Gençoğlu şunları söyledi: 
"Süper Lig’de mücadele verecek Manisa Büyükşehir Belediyespor’u tebrik ediyorum. İzmirli antrenör arkadaşım Ceyhun Cabadak’ı da kutluyorum. 6-7 senedir önemli bir organizasyonun değerli bir parçası oldu. Kazanmamız gereken bir maçtı. Sezonu 3. bitirip yarı finalde saha avantajını almamız gerekiyordu. Kolay değil bu tip maçlar. Bu tarz maçları çok sevmem ve hep çekinirim. Çünkü karşı takım hedefine ulaşmış ve bu da oyuncularda biraz gevşeme yaratan bir durum. Maçın tam konsantrasyonunu ve sertliğini sahaya yansıtılması güç maçlar oluyor. Tüm hafta takımıma maçın önemini ve mental olarak yumuşamama uyarısı yaptım. Rakibin durumu ne olursa olsun kendi disiplinimizde oynamalıydık. İkinci yarıda bunu sahada gösterdik. Kazanmak önemliydi. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Bu takımda 12 hafta bir koç ve sistem değişti. Buna reaksiyon göstermeleri değerli. 12 maçın 10’unu kazandık. Manisa 23 galibiyetle Süper Lig’e çıktı, bizim ise 22 galibiyetimiz var. Bir galibiyet ile normal sezon şampiyonluğu belirlendi.

SAVUNMADA DAHA
İYİ OLMALIYIZ
Yine savunmada zaaflarımız var. Devrede 54 sayı yedik. Çok basit hatalar yapıyoruz. Ancak ikinci yarı yine çok farklı bir basketbol ortaya koyduk. Bunu play-off’ta çözmemiz lazım. Tek amacımız Süper Lig. Bu takımın yüzde 100 Süper Lig’e çıkması adına buradayız. Tüm çalışmamız, inancımız ve isteğimiz bu yönde. Taraftarımıza güzel destekleri için çok teşekkür ediyorum. Bizi hiç yalnız bırakmıyorlar. Play-off’ta burada oturacak yer kalmayacağına inanıyorum. Fatih başkanımıza ve yöneticilerimize de çok teşekkür ediyorum. Her an, her saniye yanımızdalar. Maddi manevi çok iyi destek oluyorlar. Önce TED Kolejliler’i, daha sonra diğer rakiplerimizi eleyip Beysu Konyaspor’u hak ettiği yer olan Süper Lig’e çıkarmak istiyoruz.

OGBEİDE SAHADA OLMALI
Faul probleminden ötürü Derek Ogbeide ile daha çok toplantı yapacağız, daha çok konuşacağız. Bu bizim adımıza olumsuz gelişme. Savunmada Neler yapması ya da neler yapmaması gerektiğini detaylı görüntülü toplantılarla anlatacağız. 24 dakika oynadı, Derek’in sahada kalması çok önemli. Performansı olumlu yönde gelişti. Sayı ve ribaunt özelliğini yukarı çekti. Takımdaki her oyuncunun performansının üst seviyede olması beni çok mutlu ediyor."

 

Yorumlar Okunma: 1359