Bursaspor'dan triple double (3 oyuncuya 2'şer yıllık imza) - BasketFaul.com

Bursaspor'dan triple double (3 oyuncuya 2'şer yıllık imza)

09-05-22 18:15
7DAYS EuroCup’ta tarih yazarak finale yükselen, ING Basketbol Süper Ligi’nde ise tarihinde ilk kez play off'lara kalan Frutti Extra Bursaspor’da bu başarıda büyük pay sahipleri Onuralp Bitim, Derek Needham ve Dave Dudzinski’nin sözleşmeleri düzenlenen törenle iki yıllık uzatıldı.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan kulüp başkanı Sezer Sezgin, “Takımın önemli oyuncularıyla final öncesinde sözleşme yenilememenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kurulduğu günden bu yana Avrupa hedefi olan basketbol takımımız henüz sezon bitmeden yeni sezon için hızlı başlangıç yaptı. Oyuncularımızla sözleşme imzalamaktan mutluyuz. İyi bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Tüm Bursaspor camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sözleşme imzalayan basketbolculardan Onuralp Bitim, “Güzel giden sezonun ardından hem başarılı hem de mutlu olduğu takımla sözleşme imzaladığım için mutluyum.” dedi. Başta Bologna finali ardından Süper Lig ‘deki play-off sürecinde büyük başarılara imza atmak istediklerini vurgulayan Bitim, “Büyük başarılara imza atarak bundan sonraki senelerde daha emin adımlarla basketbolda bir marka olduğumuzu herkese göstereceğiz. Bu imza hem benim, hem kulübüm hem de taraftarlarımız adına hayırlı olur” diye konuştu.

Takımda mutlu olduğunu belirten Needham da, şehirle ve teknik ekiple çok iyi bir iletişim yakaladığını söyledi. Takımla önümüzdeki sezonlarda da başarılar yakalayacağına inandığını söyleyen Dudzinski, sözleşmesini uzattığı için mutlu olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Onuralp Bitim, Derek Needham ve Dave Dudzinski’nin sözleşmelere imzalarını attı. Törenin ardından Frutti Extra Bursaspor’lu yönetim, teknik heyet ve oyuncular İtalya’ya gitmek üzere yola çıktı. (DHA) 

Yorumlar Okunma: 1802