MVP yine Nikola Jokic - BasketFaul.com

MVP yine Nikola Jokic

09-05-22 18:09
NBA’de 2021-22 sezonunun MVP ödülünü geçen sezon olduğu gibi Denver Nuggets‘ın pivotu Nikola Jokic aldı.

Bu sezon 27.1 sayı, 13.8 ribaund ile en yüksek kariyer ortalamalarına ulaşan Nikola Jokic, 7.9 asist ile bu alandaki sıralamada ligin sekizinci sırasında yer aldı. Ayrıca bir sezonda 2000 sayı, 1000 ribaunt ve 500 asist yapan NBA tarihindeki ilk oyuncu olan Jokic, geçtiğimiz sezona göre çok daha iyi gösterdiği performans sonrası ödülün bir kez daha sahibi oldu. Jokin sayı, ribaund ve asistte takımının lideri de oldu. 

Jokic, NBA tarihinde MVP ödülünü birden çok kez kazanan 15. oyuncu unvanını aldı.

ÖDÜLÜ BİREDEN ÇOK KAZANANLAR

 

Awards Player Team(s) Years
6 Kareem Abdul-Jabbar Milwaukee Bucks (3) / Los Angeles Lakers (3) 197119721974197619771980
5 Bill Russell Boston Celtics 19581961196219631965
Michael Jordan Chicago Bulls 19881991199219961998
4 Wilt Chamberlain Philadelphia Warriors (1) / Philadelphia 76ers (3) 1960196619671968
LeBron James Cleveland Cavaliers (2) / Miami Heat (2) 2009201020122013
3 Moses Malone Houston Rockets (2) / Philadelphia 76ers (1) 197919821983
Larry Bird Boston Celtics 198419851986
Magic Johnson Los Angeles Lakers 198719891990
2 Bob Pettit St. Louis Hawks 19561959
Karl Malone Utah Jazz 19971999
Tim Duncan San Antonio Spurs 20022003
Steve Nash Phoenix Suns 20052006
Stephen Curry Golden State Warriors 20152016
Giannis Antetokounmpo Milwaukee Bucks 20192020
Nikola Jokić Denver Nuggets 20212022

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 672