TOFAŞ'ın yukarıdaki takımlara galibiyet sayısı: 2 - BasketFaul.com

TOFAŞ'ın yukarıdaki takımlara galibiyet sayısı: 2

09-05-22 12:16
Sezonu erken kapatan takımlardan biri olan TOFAŞ kuşkusuz ki hedeflerinden uzak kaldı. Ancak şu da bir gerçek ki, TOFAŞ kopup gitmedi, oyunun içinde kaldı ama sonunu getiremedi. Sezon bittiğinde savunma defekti olan oyunculardan kurulu olmasından, oyun kurucu pozisyonundakilerden katkı alamamasından, hakem hatalarından zarar görmelerinden, yerlilerin katkısının sınırlı kalmasından söz edilebilir. En belirleyici faktör ise başa baş giden maçların winner karakterli oyuncu eksikliği ile sonunu getiremeyişleri oldu. Ligin son 4 haftasında Afyon galibiyetini bir tarafa bırakacak olursanız önde götürdükleri maçlarda Pınar Karşıyaka'ya 1 sayıyla, Galatasaray'la uzatma sonunda, Fenerbahçe'ye son iki dakikada ucu ucuna kaybettiler. Sonuçta geçmiş yıllarda play off için yeterli olan 16 galibiyete karşın dışarıda kaldılar.
En ilginç not ise TOFAŞ'ın üzerindeki 8 takıma karşı sadece 2 galibiyet (Darüşşafaka ve Bahçeşehir) almaları ve 14 maçı kaybetmeleriydi. 
Şampiyonlar Ligi'nde de durum çok farklı olmadı, 8'li finallerde önceki gün finali kazanarak şampiyon olan Tenerife'ye iki maçta da son saniyelerde yedikleri sayıyla ve 1 farkla mağlup oldular.

Görünen o ki değişim için TOFAŞ'ın teknik adamlarını çok fazla mesai harcayacakları yaz ayları bekliyor. 

Yorumlar Okunma: 1560