Zeytingöz: Dee Bost ve Melo Trimble ile devam etme durumumuz olabilir - BasketFaul.com

Zeytingöz: Dee Bost ve Melo Trimble ile devam etme durumumuz olabilir

08-05-22 16:56
Galatasaray Genel Menajeri Turgay Zeytingöz, beIN SPORTS'a konuştu. Zeytingöz, BCL ile anlaşmalarının son senesine girdiklerini söylerken hedeflerinin Final Four ve şampiyonluk olduğunu söyledi. Genel Menajer ayrıca uzun vadede Euroleague'i amaçladıklarının da altını çizdi.

Zeytingöz'den pasajlar...
* Galatasaray'da taraftarını mutlu eden, ilgisini çeken, yeniden salonlara gelmesini sağlayan bir yapı oluştu.
* Banvit Türk basketbolu adına çok önemli bir kayıp. 10 sene orada çalıştım ve altyapıya çok inandım. Altyapı sabır ister. Galatasaray'da da çok önemli bir altyapıyı oluşturuyoruz ve bütün Türkiye'yi tarıyoruz. Zaman içinde Galatasaray A Takımında altyapımızdan yetişmiş daha fazla oyuncu olacak. Genç takımımızda A Takım için düşündüğümüz 4-5 oyuncu yer alacak. Belki ilk başta sadece antrenmanlarda yer alacaklar ama gelişimlerini tamamlayıp kadroya girecekler. 
* Sezon içinde Şampiyonlar Ligi'nde Final Four hayal etmeye başladık, olabilirdi de. Şimdi Final Four'da bizim grubumuzdan yendiğimiz ve uzatmada kaybettiğimiz iki takım var. Maalesef isteğimizi gerçekleştiremedik, covid de etkili oldu. Sonunda hiç istemesek de koç değişikliğine gidildi.
* Andreas Pistiolis'in basketbol bilgisine Banvit'te çalıştığı dönemden beri inanıyordum. Ekrem Abi ile ayrılınca Andreas Pistiolis ile anlaştık. Konuşmamız çok kısa sürdü, bir gün içinde anlaştık. Burada basketbolu bilen insanlarla birlikte olması, iyi bir takıma gelmesi de onun için bir şans. Şimdi görüyorum ki hepimiz için iyi oldu ve bu operasyon takımı yukarı çekti. Anlaşmamız bir buçuk yıllık. Seneye birlikte daha yüksek hedeflere ulaşmaya çalışacağız.
* Fenerbahçe ile Ataşehir'de oynadığımız maçta kazanma şansımız olduğunu biliyorduk. Kırılma anlarında ayakta kalmayı başardık ve önemli bir galibiyet aldık.
* Dee Bost'un kalması için karşılıklı bir beklenti olduğunu görüyorum. Melo Trimble da çok potansiyelli bir oyuncu. İkisinin de kulüple güçlü bir aidiyeti var. Benden daha fazla furbol takımının maçına gittiler. İkisiyle de devam etme durumumuz var.

* Seneye Şampiyonlar Ligi'ndeki hedefimiz şampiyonluk olacak, Galatasaray Euroleague'de yer almayı da kulüp olarak, taraftar olarak hak ediyor. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1613