Galatasaray 3. oldu, Bahçeşehir'le eşleşti - BasketFaul.com

Galatasaray 3. oldu, Bahçeşehir'le eşleşti

07-05-22 21:15

İSTATİSTİK

ING BSL normal sezonun son haftasında Türk Telekom deplasmanına konuk olan Galatasaray ikinci yarı farkı açtığı karşılaşmadan 97-67 galibiyetle ayrıldı ve diğer sonuçlarla ligi üçüncü bitirip Bahçeşehir'le eşleşti.

Yayın gerisinden karşılaşmaya yüksek isabetle başlayan Galatasaray ilk dakikalardan üstünlüğü eline aldı. Geçiş hücumlarından skorla dönen Telekom farkı hızla eritmeye başladı. Ancak çeyreğin sonunda hızlı hücumları sayıyla bitirerek seri yakalayan Galatasaray farkı tekrar açtı ve ilk çeyreği 23-16 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte iki ekip de arka arkaya basit hatalarla skor bulmakta zorlandılar. 6 dakika kala Octavius Ellis, Dee Bost'a yaptığı sert faul sonucu sonucu diskalifiye edildi. Tempoyu eline alan Galatasaray, farkı da çift hanelere çıkardı (31-19). Son bölümde Galatasaray'ın yaptığı top kayıplarını iyi değerlendiren Telekom farkı tek haneye çekti. İkinci çeyrek 43-35 Galatasaray'ın üstünlüğüyle geçildi. 

Üçüncü çeyreğe düşük savunmayla başlayan Telekom karşısında Galatasaray farkı açmakta zorlanmadı. Yayın gerisinden Dorukhan Engindeniz'le bulduğu skor dışında bu dakikaları Telekom kısır geçirdi. Canaan ve Ndour ikilisiyle bu dakikaları hücumda iyi geçiren Galatasaray çeyreği 76-54 önde noktaladı. 
 
Son çeyreğin rahat geçtiği karşılaşmayı Galatasaray farkı açmayı sürdürdü ve karşılaşmanın 97-67 galibi oldu.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 963