'Günleri bile unutursunuz' - BasketFaul.com

'Günleri bile unutursunuz'

06-05-22 04:05
Washington Wizards'ın İsrailli oyuncusu Deni Avdija ülkesindeki medyaya verdiği röportajda NBA'de oynamanın zorluklarını anlattı. Geçen sezonu sakatlıklarla geçiren, bu sezon ise hiç maç kaçırmayan 21 yaşındaki Avdija 24.2 dakika, 8.4 sayı, 5.2 ribaunt, 2.0 asist ortalamaları tutturdu.

Avdija, NBA'deki yaşamı şöyle anlattı:
"Zihinsel olarak çok güçlü olmak gerekiyor. Basketbolun da ötesinde, uçuştan inip 04.00’te otele varıp uyuduğunuz ve ertesi gün yine basketbol oynamak zorunda olduğunuz günler var. Çok zor ve yorucu. Sezon boyunca uykusuzluktan dolayı hastalandığımız ya da kendimizi iyi hissetmediğimiz birçok zamanlar oluyor. Bazen dişinizi sıkıp kendinize, 'Yapacak bir şey yok, bu işin bir parçası' demeniz gerekir.

Sabah uyanıp anlaşılmaz bir şekilde yorgun olduğum zamanlar oldu. Ne zaman Cuma ve ne zaman Pazar olduğunu bilmeden yaşarsınız. Her gün bir iş günü, ve hafta sonu tatiliniz yok."

Avdija, ayrıca çaylaklara verilen görevler söz konusu olduğunda bazı eğlenceli hikayeler paylaştı. Avdija, çaylak yılında bizzat Russell Westbrook tarafından test edildi:

"İlk antrenman maçımız için uçağa binmeden önce bir gizli numara beni aradı. Karşımdaki, 'Kiminle konuştuğunu biliyor musun' diye sordu. Meğerse Russell Westbrook’muş. 

'Şimdi sana bir atıştırmalık listesi göndereceğim ve yarın bunları uçağa getirmeni istiyorum‘ dedi. Bunlar herhangi bir marketten satın alınabilecek şeyler değildi. Onları satın almak için belirli yerlere ve çok uzak mesafelere gitmeniz gerekiyordu. Sonunda her şeyi aldım." (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1733