Holland, Slovenya'da bıraktığı yerden devam etti - BasketFaul.com

Holland, Slovenya'da bıraktığı yerden devam etti

01-05-22 05:08

ING Basketbol Süper Ligi 23. Hafta erteleme mücadelesinde Frutti Extra Bursaspor, Türk Telekom'u Bursa Nilüfer Tofaş Spor Salonu’nda konuk etti. Hafta içinde Cedevita Olimpija deplasmanında elde ettiği müthiş galibiyetle birlikte dolu tribünler önünde oynanan maçta başından sonuna kadar oyuna ağırlığını koyan Frutti Extra Bursaspor, Türk Telekom’u 101-65'lik skorla mağlup ederek son 5 maçta 4. galibiyetini alarak 19 galibiyete ulaştı ve normal sezonda bitime 1 hafta kala, ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele ettiği 3. sezonunda ilk defa play-off biletini almayı başardı. 

 

Maça Andrew Andrews’un orta mesafeli basketiyle başlayan Frutti Extra Bursaspor, Kevarrius Hayes’in basketiyle birlikte ilk 1,5 dakikalık bölümü 4-0 önde geçti. Bu bölümde Türk Telekom, Octavius Ellis’in tek serbest atış isabeti ve Jajuan Johnson’ın orta mesafeli basketiyle birlikte ilk sayılarını bularak skoru 4-3'e getirse de bu bölümde yaptığı mükemmel savunmayla birlikte rakibine kolay sayı şansı vermeyen Frutti Extra Bursaspor, David Dudzinski’nin üçlüğü ve Derek Needham’ın hücum ribaundu üstünden bulduğu basketle birlikte periyodun bitimine 4:51 kala maçın ilk televizyon molasına 9-3 önde girdi. Her ne kadar Frutti Extra Bursaspor, mola dönüşünde de Andrew Andrews’un isabetli serbest atışlarıyla birlikte farkı 10'a çıkarsa da (13-3) bu bölümde toparlanarak maça yeniden ortak olmayı başaran Türk Telekom, Berk Demir’in üst üste 6 sayısı, Jajuan Johnson’ın pota altından bulduğu basket, Alex Perez’in üçlüğü ve son olarak da Octavius Ellis’in orta mesafeli basketiyle birlikte serisini 12-2’ye kadar getirerek skoru 15-15’te eşitlemeyi başarınca periyodun bitimine 1,5 dakika kala Frutti Extra Bursaspor molasına gidildi. Moladan etkili dönmeyi başaran Frutti Extra Bursaspor, Andrew Andrews’un isabetli serbest atışları, David Dudzinski’nin 2 sayılık basketi ve son olarak da bitime 7 saniye kala John Holland’ın üçlüğü ile birlikte ilk periyodu 22-17'lik üstünlükle tamamlayan taraf oldu. 


İkinci periyotta  da, ilk periyotta kaldığı yerden devam eden John Holland, bir üçlük isabeti daha bulurken Frutti Extra Bursaspor, Kevarrius Hayes’in orta mesafeli basketi ve ardından bulduğu tek serbest atış isabetiyle birlikte ilk yarının bitimine 8:44 kala maçtaki en yüksek farkı yakalamayı başardı. (28-17) Fakat bu bölümde önce Alex Perez’in turnikesi ardından da Aubrey Dawkins’in üçlüğü ile birlikte çabuk bir 5-0’lık seri yakalamayı başaran Türk Telekom, farkı 6 sayıya çekti. (28-22) Bu bölümde her ne kadar Derek Needham’ın üçlüğü ile birlikte fark yeniden 9’a çıksa da (31-22) etkili oyununu sürdüren Türk Telekom, Octavius Ellis’in pota altından arka arkaya bulduğu 2 basketle birlikte ilk yarının bitimine 5:42 kala farkı 5 sayıya kadar indirmeyi başardı. (31-26) Fakat bu bölümde mükemmel bir oyun ortaya koyan Frutti Extra Bursaspor, önce Onuralp Bitim üst üste 5 sayısı ile farkı yeniden çift hanelere çıkartmayı başardı. (36-26) Bu bölümde her ne kadar Türk Telekom, Jajuan Johnson’ın orta mesafeli basketiyle birlikte farkı yeniden tek hanelere indirse de (36-28) geri adım atmayan ) Frutti Extra Bursaspor, John Holland’ın 3, Metin Türen, Onuralp Bitim ve Kevarrius Hayes’in 2’şer sayısıyla birlikte 9-0’lık seri yakalayarak ilk yarının bitimine 1:09 kala farkı bir anda 17 sayıya kadar çıkartmayı başardı. (45-28) Periyodun geri kalan bölümünde de hata yapmayan Frutti Extra Bursaspor, Türk Telekom karşısında soyunma odasına Onuralp Bitim’in 10 saniye kala bulduğu üçlükle birlikte 48-31'lik üstünlükle girmeyi başardı. 
 
İkinci yarıya Aubrey Dawkins ve Jajuan Johnson’ın üst üste sayılarıyla başlayan Türk Telekom, periyodun bitimine 5,5 dakika kala farkı 12 sayıya kadar indirdi. (56-44) Fakat bu bölümde oyuna tamamen ağırlığını koyan Frutti Extra Bursaspor, Metin Türen’in üçlüğüyle başlayan seriyle birlikte ilk olarak periyodun bitimine 3:38 kala farkı 19 sayıya çıkardı. (63-44) Bu bölümde Türk Telekom’da Alex Perez’in sayıları gelse de (63-46) geri kalan bölümde farkı her geçen dakika arttırmayı başaran Frutti Extra Bursaspor, üçüncü periyodu 25 sayılık üstünlükle tamamlamayı başardı. (73-48) 

Son periyotta da taraftarlarının müthiş desteğini iyice arkasına alan Frutti Extra Bursaspor, üst üste üçlük isabetleriyle her geçen dakika farkı daha da açarak farkı 40 sayıya kadar çıkartsa da (99-59) son bölümde genç oyuncuların girmesiyle birlikte sayı bulmakta zorlansa da sahadan 101-65'lik galibiyetle ayrılmayı başardı ve bitime 1 hafta kala play-offlara kalmayı garantilerdi. 

İstatistikler 
Frutti Extra Bursaspor:
John Holland: 20 sayı (6/7 üçlük), 2 ribaund, 3 asist, 1 top çalma, Onuralp Bitim: 17 sayı, 9 ribaund, 6 asist, 1 top çalma, 1 blok, David Dudzinski: 12 sayı, 10 ribaund, 3 asist, Kevarrius Hayes: 11 sayı, 9 ribaund, 1 top çalma, 5 blok, Andrew Andrews: 13 sayı, 1 ribaund, 4 asist, 1 top çalma, Derek Needham: 10 sayı, 4 ribaund, 4 asist, 1 top çalma 

Türk Telekom:
Aubrey Dawkins: 19 sayı, 1 ribaund, 3 asist, Octavius Ellis: 11 sayı, 7 ribaund, 2 blok, Jajuan Johnson: 10 sayı, 5 ribaund, 1 asist, 1 blok 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1566