Reha Öz: Bırakmak istemiyorum ama... - BasketFaul.com

Reha Öz: Bırakmak istemiyorum ama...

21-03-22 18:45

TBL'de en tecrübeli oyuncu açık ara 44 yaşındaki Reha Öz... Başarılarla dolu geçen kariyerinin 27. sezonunda ise TBL ekiplerinden Balıkesir BŞB forması giyiyor. Biz de kendisiyle kısa bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisini fiziken iyi hissettiğini söyleyen tecrübeli oyuncu, oyunculuk kariyerini sonlandırdığında ise yine basketbolun içinde kalmak istediğini ifade etti.

- Basketbolu seven gençlere örnek olabiliyorsam ne mutlu bana. Bence eskiye göre artık yaş skalası değişti. Eskiden elli yaşlar yarım asır gibi gelirken şimdi yolun yarısı sayılıyor. Yani eskilerin kırkları şimdilerin otuzları bence. Yaşlanmak değil dolu dolu yaşamak diye bakıyorum ben her yaşıma.

- Kendimi fiziken iyi hissediyorum. Aslında bırakmak istemiyorum ama bundan sonraki kariyer planlamamı da yapmak ve en önemlisi İstanbul’da ailemin yanında olmak istiyorum. Bu koşullarda sporun içinde kalarak kariyerime devam etmek istiyorum.

- B lisansı antrenörlük belgem ve C lisansı yöneticilik belgem var. 34 senedir basketbolun içindeyim bu yüzden de oyunculuk kariyerimi sonlandırdığımda basketbolun herhangi bir alanında kariyerime devam etmeyi planlıyorum.

- İstanbul Teknik Üniversitesi formasıyla Fenerbahçe maçında 7/7 üçlük atıp kazandığımız maçı ve Aliağa Petkim formasıyla son saniye üçlüğüyle kazandığımız Beşiktaş maçı benim için kariyerimin çok özel anlarıdır

- İşimi severek yapmanın haricinde sahalarda olabilmek için birçok şeye dikkat ediyorum. Bunların başında bağımlılık yapan şeylerden uzak durmak, sağlıklı beslenmek, düzenli yaşamak, bıkmadan usanmadan çalışmak ve kendine güvenmek geliyor.

- Her iki ligin de dinamikleri birbirinden çok farklı. Benim basketbola başladığım 1995 yılındaki BSL ile şimdiki BSL arasında dağlar kadar fark var. Bence önemli olan bu dinamiklerin Türk basketbolcularına etkisi, ligde oynayan kaç Türk oyuncunun yabancılar kadar para kazanabildiği ya da kaç ailenin kariyer planlamasında çocukları için basketbolu tercih edebildiğidir.

- Sezon başından beri yaşanan sakatlıklarla ve oyuncu değişiklikleriyle ritmimizi takım olarak bir türlü yakalayamamıştık. Şu anda istediğimiz seviyede olmasak da hedeflerimize ulaşmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, Balıkesir Büyükşehir olarak hedefimiz play offa girebildiğimiz en yüksek yerden girip sezonu en iyi şekilde bitirebilmek.

Yorumlar Okunma: 4364