Sarıca: Bu sezon daha fazla keskin şutörümüz var - BasketFaul.com

Sarıca: Bu sezon daha fazla keskin şutörümüz var

19-09-17 17:28
Beşiktaş Sompo Japan koçu Ufuk Sarıca "Geçen sezona göre en büyük farklarımız daha fazla keskin nişancıya sahip olmamız." dedi.

Ligde final oynayan takımı büyük ölçüde koruduklarını ve yine her kulvarda yukarıları zorlamayı hedeflediklerini belirten Sarıca şöyle konuştu:
"Aramıza yeni katılanlarla sistemimizde bazı farklılıklar olacak. Stimac geçen sezon ok başarılı olmuştu. Onun yerine daha mobil, daha atletik bir uzun olan Lima'yı kadromuza kattık. 

Oyun kurucu Ryan Boatright sezon içinde aşama yapabilecek bir yetenek. Hem şutu, hem de delici özellikleri ile bize çok katkı sağlayacağına inanıyoruz. En önemli farkımız ise bu sezon çok daha fazla sayıda keskin nişancıya sahip olmamız.

Benim olmadığım dönemde takım iyi çalışmış ama tabii ki zamana ihtiyacımız var. Lig başlayana kadar yapacağımız 5 hazırlık maçı ile roller biraz daha oturmuş olacak."

Sarıca, Eurobasket'te kasığından sakatlık geçiren Kenan Sipahi'nin dinlendirildiğini, ayak bileği burkulan Jon Diebler'in de 3-4 gün sonra başlayabileceğini söyledi. 

Yorumlar Okunma: 2970