Letonya, Karadağ'ı kolay aştı - BasketFaul.com

Letonya, Karadağ'ı kolay aştı

10-09-17 14:00
Letonya Karadağ'ı 100-68 yenerek çeyrek finalde Slovenya'nın rakibi oldu.
 
Letonya maça Smits'in üç sayılık basketi ile başlarken Karadağ hücumda Vucevic'in sırtı dönük oyunları ile sonuca gitmeye başladı. Letonya özellikle Porzingis ve Blums'ün skora verdiği katkıyla oyunu domine etmeyi başardı. Karadağ zaman zaman Vucevic ile etkili olup öne geçse de Letonya hücumda tempoyu artırdığında bulduğu seriler ile farkı açtı ve ilk çeyreği 27-15 önde kapattı.

İkinci çeyrekte Karadağ'da Dubljevic'in oyuna girmesi ve Letonya'nın Meiers - Peiners ikilisi ile pota altını oluşturması Karadağ'a avantajı getirdi. Dubljevic eşleşme problemi yaratarak yay gerisinden iki üçlük bularak Karadağ'ın tekrar skora ortak olmasını sağladı. Ancak Porzingis ve Timma'nın oyuna girişi ile Letonya savunmada bir parça daha sertleşti ve savunma ribaundlarını net aldıkları zaman yarı sahayı çok hızlı geçerek sayıları bulmayı başardılar. Timma ve Porzingis'in skorda başı çekmesiyle Letonya çeyreğin sonunu rahat bitirdi ve devreye de 53-37 önde gitti.

Letonya bu çeyreğe de hızlı bir giriş yaptı. Porzingis'in savunmadaki blok tehdidine hücumdaki şut tehdidi eklenince fark daha da açıldı. Porzingis'e beş içinde yer alan Davis Bertans, Timma ve Strelnieks de destek verince Letonya bu çeyrekte farkı 30 sayıya kadar çıkarmayı başardı. Karadağ Vucevic ve Dubljevic ile skorlar bulsa da hem savunma hem de hücumda düzenden oldukça uzaktılar. Letonya oyunu rahatça kontrol ettiği çeyrekten 82-52 üstünlükle ayrıldı. 

Son çeyrekte Letonya ilk 5 dakika as oyuncularını dinlendirdi. Karadağ normal beşi ile devam ederken Letonya Skele'nin oyun kuruculuğunda hücumda istediklerini yapmaktan uzaklaştı. Bagatskis bu andan sonra Dairis Bertans - Strelnieks - Timma üçlüsünü oyuna alarak hücumda tekrar organize oldu. Formalite niteliğinde geçen son çeyreği Letonya 100-68 üstün tamamladı ve adını çeyrek finale yazdırdı.  

 

Yorumlar Okunma: 1187