A Milliler Finlandiya'ya yenildi - BasketFaul.com

A Milliler Finlandiya'ya yenildi

12-08-17 23:32

 A Milli Basketbol takımımız İtalya'da katıldığı özel turnuvanın ilk maçında Finlandiya'ya 93-88 yenildi. İlk yarı çok kötü savunma yapan milliler ikinci yarıda toparlansa da yeterli olmadı.


Karşılaşma yüksek tempoda başladı. İlk 4 dakikanın skoru 13-11 Finlandiya lehineydi. 6-1'lik seri ile üstünlüğü yakalayan Finlandiya bu farkı çeyrek sonuna kadar korudu. Savunmada gerekli sertliği gösteremeyince ilk çeyreği 25-19 geride tamamladık.

İkinci çeyreğe hücumda fena girmesek de savunmada hiç ayakta duramadık. 13. dakikada Koivosto'nun üçlüğü ile fark 12 sayıya çıktı. Finlandiya'nın iyi oyunu sürünce 15. dakikada fark 20 sayı sınırına dayandı. Çok kolay sayı üreten Finlandiya karşısında bir türlü savunmayı oturtamayınca ilk yarıyı 54-37 geride tamamladık.

İkinci çeyreğe iki takım da çok basit top kayıplarıyla girdi. Semih'in smaçlarıyla etkili olan milliler savunmayı bir seviye yukarı çıkardı. ÇEyreğin ortasında Doğuş-Dixon-Melih-Cedi-Göksenin beşiyle 5 kısaya dönen milliler yakaladığı 10-3 seriyle rakibi yakaladı. Son çeyreğe girilirken Semih oyuna dönse de fark korundu. Son çeyreğe 69-64 Finlandiya önde girdi.

Son çeyreğin başında Murphy'den yediğimiz isabetin ardından savunmada çok iyi durduk rakibe 3 dakika sayı imkanı vermezken skoru da 73-71'e getirdik. Finlandiya önce bir basketfaul ardından şans üçlükleriyle farkı yeniden açmaya başladı. Biz de hücumda kolay top kayıpları yapınca son 4 dakikaya 82-73 geride girdik. Cedi'nin sayılarıyla nefes aldık. Kolay bir faulle rakibi çizgiye getirsek de Dixon'ın üçlüğü ile fark 5'e indi. Karşılıklı isabetlrle geçen iki dakikanın ardından Cedi'nin isabeytiyle son 37 saniyeye 3 sayı farkla geride girdik. Ranniko'nun üçlüğüyle fark 6'ya çıktı. Dixon'ın üçlüğü ile 9 saniye kala farkı 3 sayıya indirdik. Serbest atışta Finlandiya hata yapmayınca maç geri dönüşü imkansız noktaya geldi. Karşılaşmadan Finlandiya 93-88 galip ayrıldı.

İstatistik:

Yorumlar Okunma: 3775