Cedi Osman: Kendime hep yeni hedefler koyuyorum - BasketFaul.com

Cedi Osman: Kendime hep yeni hedefler koyuyorum

03-08-17 13:21

Milli takımın yıldız isimlerinden Cedi Osman, federasyona verdiği demeçte hedeflerinden ve turnuva beklentisinden bahsetti:
 
A Milli Erkek Takımımızın NBA patentli forveti Cedi Osman, Ay Yıldızlılarımızla birlikte seyirci önüne çıkacak olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.


İtalya’nın Bormio’da kentindeki çalışmaları değerlendiren Cedi Osman, iyi çalışma şansı yakaladıkları söyledi. Genç oyuncu, kamp çalışmalarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bormio kampına gelme nedenimiz konsantrasyonumuzu geliştirmek ve hatalarımız üzerinden çalışmak. Bu hatalardan da ders çıkartmak. İyi yolda olduğumuzu düşünüyorum.”

Hedefimiz Madalyaya Ulaşmak
2001 ve 2010 yıllarında A Milli Erkek Takımımızın çok önemli başarılara imza attığını söyleyen başarılı oyuncu, “Herkes çok heyecanlı… 2001 ile 2010 yıllarındaki başarılar gerçekten çok üst düzey. Özellikle 2010’daki Dünya ikinciliği ülke için büyük gururdu. Tekrar kendi taraftarımızın önünde çok önemli turnuvaya çıkacağız. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Taraftarımızla beraber çok iyi bir yol alacağımızı düşünüyorum. İnşallah madalya kazanırız. Hedefimiz madalya. Ama maç maç düşüneceğiz” dedi.

Genç ve tecrübeli oyunculardan kurulu bir kadroyla Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecekleri için heyecanlı olduklarını belirten Cedi Osman, “1996-1995 ve 1994 jenerasyonlarıyla genelde Avrupa Şampiyonaları’nda hep madalyaya ulaştık. O nedenle çok heyecanlıyım. Bir yandan da genç bir takımız. Ama tecrübeli ve iyi oyunculara sahibiz. Tecrübeli ağabeylerimiz kamp boyunca bizlere gerçekten çok yardımcı oluyorlar. Onların bizlere öğrettikleri şeyler çok önemli” diye konuştu.

2010’daki Atmosferi Yeniden Bekliyoruz
12 Dev Adam ile ilk kez Türkiye’de maça çıkacağı için heyecan yaşadığını belirten genç forvet, duygularını şu şekilde anlattı: “Çok heyecanlıyım. Kendi taraftarımızla çok iyi bir dereceye imza atacağız. 2010’da inanılmaz bir atmosfer vardı bu sene de aynı atmosferi bekliyoruz.”
 
A Milli Takım ile ilk resmi maçının Yeni Zelanda karşısında olduğunu söyleyen Cedi Osman, “Dünya Şampiyonası’nda Yeni Zelanda’ya karşı oynadığım maç ilk karşılaşmaydı… Ama hiç unutamayacağım maç ise ABD’ye karşı oynadığımız karşılaşmaydı. Hep izlediğimiz, NBA’de oynadığımız isimlere karşı oynama şansı buldum. Gerçekten de inanılmaz bir andı... O benim için unutulmaz bir karşılaşmaydı” dedi.

Uzun Yıllar NBA’de Oynamak İstiyorum
Son olarak yeni sezonda NBA’de mücadele edecek olmanın kendisini heyecanlandırdığı belirten Cedi Osman, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bunun hayalini hep kuruyordum. Türkiye’ye geldikten sonra hep kendime hedefler koydum. Her yıl hedeflerime teker teker ulaşmaya başardım… Bu sene bir hedefime daha ulaştım ve Cleveland Cavaliers’a transfer oldum. İnşallah Cavaliers formasını giyeceğim... Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bir sonraki hedefim; orada uzun zaman kalabilmek… Bir-iki yıl oynayıp geri dönmek beni hayal kırıklığına uğratacaktır. Ona göre kendimi hazırlıyorum. Uzun yıllar boyunca Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur gibi uzun süreler oynamak istiyorum. İnşallah bu hedefime de ulaşırım.”

Röportaj - Kerem Şahin
Fotoğraflar - Ahmet Tokyay
Video - Okan Yalçınkaya
Sosyal Medya - Berkay İcöz

Yorumlar Okunma: 1811