Erman Kunter: Kazanırken de, kaybederken de öğrenmiyoruz - BasketFaul.com

Erman Kunter: Kazanırken de, kaybederken de öğrenmiyoruz

02-08-17 11:08
Eurobasket 2017 dizimizin bugünkü konuğu Erman Kunter... 

1999 Avrupa Şampiyonası'nda takımın başında Erman Kunter vardı. 20 yaşındaki Hidayet Türkoğlu takımın genç oyuncularındandı. Beklenenin üzerinde sonuçlar elde eden takımımız Paris'teki turnuvanın çeyrek finalinde ev sahibi Fransa ile karşı karşıya geldik. Skorerimiz Ufuk Sarıca, koç Erman Kunter'le konuşurken rakibini görmeyip ayağına basıp bileğinden sakatlanmış, kenarda buz tedavisi görürken bir de dönen reklam panosundan darbe alıp sırtından sakatlanmıştı. Maçın bitimine 2 saniye kala Haluk Yıldırım'ın sol forvetten attığı üçlük sayı olsa ilk dörde girecek ve tarihimizde ilk kez Olimpiyatlar'a gitme hakkını elde edecektik. Top çemberde tur atıp dışarı çıktı.

İLK 8 BAŞARI
TBF ve Milli Takım'ın bugünkü patronlarını da hatırladıktan sonra geçelim Erman Kunter'in görüşlerine...

Biz kazanırken de öğrenmiyoruz, kaybederken de...  En önemlisi kazanırken ders almaktır. Kendi sahamızda dereceye girince herşeyin çok iyi gittiğini zannediyoruz ama öyle değil.

Fransa eksik gelir, İspanya her zaman güçlüdür. İtalya oynayan oyunculardan kurulu. Sırbistan, Yunanistan ve Litvanya çizgisini korur. Yani işimiz kolay değil. Bana göre ilk 8 başarı, ilk 4 müthiş olur ama önemli olan proje üretip onun takipçisi olmamız.
 
Kazansaak basketbolumuz patlar mı? Ya da kaybedersek yıkılır mıyız? Hayır ama teşhisi doğru yapıp gelecek için proje hazırlamalıyız. Mesela B Milli Takım projesini çok doğru buluyorum.

Ersan gelmezse hücumda çok zorlanırız ve ortayı açamayız. 3'ten bozma 4'lerle hücumu halletsek dahi savunmada 4 numaraları tutmakta zorlanırız. 

Takıma yeni girenlerin iyi oynaması beni mutlu eder. 

Yorumlar Okunma: 2256