Doğuş Balbay: 70 atamayabiliriz ama savunmamızla kazanırız - BasketFaul.com

Doğuş Balbay: 70 atamayabiliriz ama savunmamızla kazanırız

02-08-17 10:00
12 Dev Adam’ın savunması ve atletizmiyle tanınan oyuncusu Doğuş Balbay, EuroBasket öncesi Milliyet’e konuştu. Hem hazırlıklar hem Anadolu Efes’te hayal kırıklığıyla biten geçen sezon, hem de NBA’e uçan takım arkadaşları gündemindeydi.

28 yaşındaki atletik ismin sözlerinden satır başları şöyle:

“Ufuk Sarıca kariyerinin her döneminde baskılı savunmaya önem veren bir koç. Milli takımda da bunu uygulamaya çalışıyor. Ben bu sistemde çok fazla katkı vereceğimi düşünüyorum. Her maç 70-75 atamayabiliriz ama savunmamızla maçları kazanacağız.”

“Şu ana kadar evimizde oynadığımız iki turnuvada da finali gördük. Önce çeyrek finale gelip önümüze bakmak gerçekçi olacaktır. İlk tur maçları çok büyük önem taşıyor.”

“Kafa olarak sorumluğa hazırım. Türk oyuncular genelde 30’a yaklaşınca patlar. Ben 28 yaşındayım ve zamanı geldi diye düşünüyorum.”

“Anadolu Efes’le EuroLeague çok önemli zaferler kazandık. Olympiakos karşısında 2-1 öndeyken seriyi kaybedince sezon bizim için orada bitti. Mental olarak düştükten sonra toparlanamadık.”

“Benle oynayan iki sene sonra NBA’e gidiyor. Texas’ta Cory Joseph, Tristan Thompson, Joe Hamilton… Gelenek Efes’te Furkan ve Cedi’yle sürdü. Bence kesinlikle başarılı olacaklar ama zaman vermek lazım.”

“NBA hayal edenler gelsin benim iki yıl oynasın, kesin NBA’e gider. Her sene en az bir oyuncu yolluyorum. Geçen sene de Saric gitti, bu sene de Brandon Paul imzaladı.”  

Yorumlar Okunma: 2178