Ender Arslan: TBL'de heyecan var - BasketFaul.com

Ender Arslan: TBL'de heyecan var

20-07-17 10:28
Mehmet Baturalp ona "Minik" lakabını vermişti. Ya boyu uzun olmadığı, ya da oynadığı altyapı takımlarının en küçük yaşta oyuncusu olduğu için... Minik kariyeri boyunca hayal ettiği herşeye ulaştı, 6 BSL, 5 Türkiye Kupası, 3 Cumhurbaşkanlığı Kupası kazandı, yüzlerce defa milli formayı giydi, Dünya İkincisi Türkiye Milli Takımı ile kürsüye çıktı. Anadolu Efes, Galatasaray, Darüşşafaka dışında Union Olimpija, Tau Ceramica, Panionios ile diğer Avrupa Liglerinde oynadı.

Kendi ifadesiyle yapmadığı tek bir şey kalmıştı... TBL'den BSY'ye yükselmek... "İşte bu nedenle Türk Telekom'dayım. Burada güzel bir macera, TBL'de büyük bir heyecan var. Bunu yaşamak ve Türk Telekom'un BSL'ye dönmesine katkı vermek için Ankara'dayım." diyor.

Ender Arslan'la Türk Telekom'a imza atmasından sonra buluştuk ve kendisinden şu mesajları aldık...

* TBL'yi 3-4 yıldır izliyorum. Çok ciddi yatırım yapan kulüpler, üst ligden gelen oyuncu ve antrenörlerle kalitesi yükseliyor. Sertliğin ön planda olduğu mücadeleci ve zevkli bir lig. Ben de bu ortama hazırım.

* TBL'yi Türklerin rolünün çok daha fazla olduğu, daha çok emek harcanan, saygı duyulacak bir lig olarak görüyorum. Bu heyecana katılmak ve tabii ki Türk Telekom gibi basketbol kültürü olan saygın bir kulübün formasını giymek için buradayım.

* 25 yıldır sahalardayım ve kendimi çok şanslı hissediyorum ama Türk Basketbolunun geleceğini iyi görmüyorum. Şimdi gençler bizim kadar şanslı değil. Başta gençler olmak üzere yerlilerin kredisi yok. Özellikle gençlerin yapabileceği hataların doğal karşılanması gerekir ama şu anda bakış açısı tam tersi. Bizim zamanımıza göre çok daha yetenekli gençler var ama ilerleyemiyorlar. Bizim zamanımızda yabancı kuralı bu şekilde olsa ve gençlere kredi verilmese hiçbirimiz bu noktalara gelemezdik.

* Genç Türkler oynayacakları yere gitsinler. TBL'ye, Adriyatik Ligi'ne veya başka liglere. Aksi halde oyuncu olarak hayal ettikleri yerlere gelemezler.

* Bunu Davit Blatt'e de söylediğim için rahat konuşabiliyorum. Oyuncu oynamayınca kendisini o takımın içinde hissetmiyor Bu, bir oyuncunun başına gelebilecek en kötü şey.

* Türk Telekom geçmişte büyük başarıları olan köklü bir kulüp. Organizasyon açısından çoğu BSL kulübünden iyi durumda. Bu takımın BSL'de oynuyor olması lazım. Ligde saygı duyduğumuz birçok rakibimiz var ama buraya geliş nedenimiz belli. Her maçı, her antrenmanı, her anı ciddiye alarak hedefe ulaşmaya çalışacağız. (Basketfaul)

Yorumlar Okunma: 9334