Ümit Milliler yenildi ama grup 2.si oldu - BasketFaul.com

Ümit Milliler yenildi ama grup 2.si oldu

17-07-17 20:46

İstatistik

Ümit Milliler Fransa'ya 71-54 yenilerek grubu tek galibiyetle ikinci bitirdi. Furkan Korkmaz ilk kez forma giyerken ritm bulmakta çok zorlandı. Uzun oyunculardan hiç katkı alamadığımız maçta Fransa'nın temposuna da ayak uyduramayınca yenilgi kaçınılmaz oldu. Ömer Faruk Yurtseven'e getirilen yardımlara hiç çözüm bulamazken üçüncü çeyrek dışında oyuna ağırlığımızı hiç koyamadık. Ümitler bu sonuçla birer galibiyetli Karadağ ve İzlanda'yı averajla geçip grup ikincisi oldu.


Karşılaşmaya dengede başladı. Rakibin savunmasını aşmakta büyük problem yaşarken iki uzunumuzun birden soğuk başlaması rakibin savunmayı oturtmasını sağladı. Yine de ilk beş dakikayı 7-6 önde geçtik. Sayı atamadan geçen 4 dakika içinde rakipten gelen 12-0'lık seri skor üstünlüğünü de Fransızlara geçirdi. İlk çeyreği 20-10 geride tamamladık.

ikinci çeyreğe de çok dağınık başladık. Henüz kendini bulamayan Furkan'ın kötü tercihleri Fransızların iyi savunmasıyla başlayınca 8-0'lık seri ile skor 28-10'a fark da 18 sayıya geldi. Aldığımız mola dönüşünde Ömer Faruk'un isabetiyle kendimize gelirken 7-2'lik seri ile rakibe molayı aldırdık. Çeyreğin son kısmı yine Fransa'nın istediği şekilde geçince devre arasına 42-21 geride girdik.

İkinci yarıya da çok kötü savunma ile başladık. üst üste 3 hücumda yediğimiz 7 sayıyla rakibin farkı 24 sayıya çıkarmasına engel olamadık. Bu dakikadan sonra ilginç bir alan savunmasına dönen milliler Ömer Utku Al'ı arkada değerlendirdiği 2-3 alan savunması ile rakibi şaşırttı. Riskli savunmamız sonuç verirken hücumda da ritm bulmaya başladık. Farkı adım adım kapatmaya başladık. Yakaladığımız 11-2'lik seride Egehan Arna hücumda sorumluluk alan isim olurken Fransa üst üste top kayıplarıyla bir türlü organize olamadı. Çeyrek sonunda biraz da şans isabelerinin yardımıyla toparlanan Fransa son çeyreğe 55-45 önde girdi.

Son çeyreğe özellikle hücumda tıkanarak başladık. Sorumluluk almaya çalışan Furkan bir türlü ritmini bulamayınca sayı üretemedik. Rakibin de yavaş yavaş savunmaya adapte olmaasıyla ilk 5 dakika Fransa'nın 8-3 üstünlüğü ile geçti. Aldığımız mola ile oyunun ritmini değiştirmeye çalıştık. Hücumda toparlanmış gözüksek de savunma ribaundlarında problem yaşayınca farkı istediğimiz kadar kapatamadık. Fransa süreye de oynayarak karşılaşmayı rahat bir şekilde önde götürdü. Karşılaşmadan Fransa 71-54 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 4420