Finalspor'dan iki transfer - BasketFaul.com

Finalspor'dan iki transfer

16-07-17 22:39
TB2L takımlarından Final Spor transfer çalışmalarına başladı. 

Geçtiğimiz sezon son 3 maçta takımın başında olan antrenör Levent Erdoğan ile anlaşan Final Spor transfer çalışmalarına başladı.

Finalspor 2 numaralı  pozisyon için Mete Doğan ile imzaladı. 1.94 cm  boyunda ve 1986 doğumlu olan Mete, Oyak Renault alt yapısında yetişti, Gaziantep Büyükşehir Belediye, Akhisar Belediye, Göztepe, Olin Edirne, Melikşah Üniversitesi, Bursaspor ve Artvin Belediye takımlarında oynadı, Gaziantep Belediye, Olin Edirne, Melikşah Üniversitesi ve Bursaspor takımları ile TBL'ye çıkma başarısı gösterdi.

Bursa ekibi 5 numara için de tecrübeli oyuncu Çağlar Gürle ile sözleşme yaptı. 1986 doğumlu ve 2,08m boyundaki Çağlar, İzmir BŞB altyapısından yetişti, Gelişim Koleji, Bornova Belediye, Düzce Belediye, Afyon Belediye, Büyükçekmece, Mersin BŞB, Bilecik Belediye ve Fethiye Basket takımlarında oynadı, Büyükçekmece ve Bornova Belediye ile Superlig'e ve Afyon Belediye ile TBL'ye yükseldi.

Genel Menajer Uğur Özmen "Öncelikle çok tecrübeli bir antrenör olan Levent Erdoğan'la anlaştık, sonra da koşan, mücadeleci, karakterli bir takım yapmak için transfer çalışmalarına başladık. Bursa kökenli oyunculara ağırlık vermek istiyoruz. Onların yanına da tecrübeli bir iki oyuncu olacağız. Aynı zamanda yetenekli, fırsat verilirse kendilerini de geliştirecek, takımımıza da faydalı olacak genç oyuncular arıyoruz. Ağustosun ilk haftası bu tür oyuncularla try-out yapacağız. Hedefimiz tekrar TBL Ligi'ne çıkmak." dedi. 

Yorumlar Okunma: 4167