Ümit Milliler kendine geldi - BasketFaul.com

Ümit Milliler kendine geldi

16-07-17 18:53

 Ümit Milliler ikinci maçında İzlanda'yı 82-66 skoruyla rahat bir şekilde yendi. Bu maçta çok daha iyi şut atan milliler ilk maçın aksine 11/26 gibi kabul edilebilir bir üçlük yüzdesiyle oynadı. İlk maçta faul problemi yaşayıp maça konsantre olmakta büyük zorluk yaşayan Egehan Arna ise 27 sayı 12 ribaund 8 asist ile triple-double yoklaması yaparken maça da damgasını vurdu. Herkesten katkı alan millilerde Alp hariç herkes sayı buldu. Girit'e ulaşan Furkan Korkmaz bu maçta oynatılmadı.


Maça iyi başladık. İLk 80 saniyede 4-0'lık seri yakalasak da Berkan'ın teknik faulü biraz can sıktı. Palsson'un üçlükleriyle oyuna tutunan İzlanda 10-9 ile skorda da öne geçti. Mililer hücumda zorlanıp uzun süre sayı üretemezken çeyreğin sonunda Egehan'ın isabetiyle ilk çeyrek 14-13 İzlanda üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci çeyreğin ilk üç dakikası karşılıklı 3 üçlük ile geçildi. Enes Berkay bu bölümde iki üçlük isabetyle skorumuzu taşıdı. Kısalardan iyi katkı alan takımımız dış atışlarda bu sefer iyi yüzde yakalayınca skor üstünlüğünü de eline aldı. Enes'in üçüncü üçlüğü de gelince İzlanda mola aldı. Barış Ülker'in de katkıları gelince skorda rahatladık. Devre sonunda Erkan Yılmaz'ın müthiş smacıyla 39-29 üstünlüğü yakaladık.

İkinci yarıya da iyi başladık. Egehan ve Ömer Faruk'u kullanarak rahat sayı bulan milliler rakibe de kolay hücum yapma şansı vermedi. Fark bu bölümde giderek açılırken Ömer Faruk'un bloğu dikkat çekti. Serbest atış çizgisinden bulduğumuz sayılara Egehan'ın üçlüğü de eklenince fark iyice açıldı. Son çeyreğe 59-43 skoruyla önde girdik.

Son çeyreğe de hücumda çok keskin başladık. Rahat sayı bulmamız İzlanda'nın artan temposuna da cevap vermemizi sağladı. Egehan'ın hem atıp hem attırdığı bölümde fark 20 civarında seyretti. Ragıp Berke'nin de oyuna girip bloklarıyla katkı yapması bir başka sevindirici haberdi. Hem dışarıdan hem de hızlı hücumlarla içeriden rahat sayı bulan milliler son dakikaları idman şeklinde geçen karşılaşmadan 82-66 galip ayrıldı.

 

Yorumlar Okunma: 3198