Onuralp tartışmasına amcası da girdi - BasketFaul.com

Onuralp tartışmasına amcası da girdi

16-07-17 11:39
Onuralp Bitim'in Genç Milli Takım kadrosundan çıkarılması tartışmasına amcası, eski basketbolcu Mehmet Bitim de dahil oldu.

Genç Milli Takım koçu Serkan Erdoğan'ı suçlayan Mehmet Bitim, yeğeni Onuralp Bitim'in cezayı hak edecek bir şey yapmadığını söyledi.

Mehmet Bitim'in paylaşımı şöyle:

"İzninizle... 13 yaşından 18 yaşına kadar oynamış olduğu bütün turnuvalarda takımını şampiyon yaptığı gibi ya MVP oldu, ya da sayı. Bütün istatistiklerde ilkti... Kimin geçmişinde böyle bir başarı var söyleyin dostlar? Enerjisini takıma yansıtan, takım arkadaşlarından maksimum katkı almaya çalışan, oyuna dahil etmeye çalışan (son gençler finalini izleyenler hatırlar), yenilgiyi asla kabul etmeyen, sinirini rakibe harcayan, geçen sene Dünya Şampiyonası'nda ev sahibi İspanya'yı kendi seyircisi önünde yenen milli takımımızın başarısını taçlandıran...
 

Onuralp hiçbir zaman normal bir çocuk değildi, yeteneğiyle yenmediği takım olmadı. Şu ana kadar 6 yaşından beri minik-küçük takımda aynı anda oynadı. Yaş 18 oldu, 12 yıldır dünyayı sallayan genç, 1 yıllık koçun gazabına uğruyor !!! Emek ver, sabır göster. Bu oyuncu kötü ve geçimsiz biri olsaydı bu başarılar olur muydu? Koç cezayı her zaman verirsin ama Onuralp bu cezayı hak edecek bir şey yapmadı."  

Yorumlar Okunma: 7150