A Milli Takım üzerine... (Necip Kapanlı) - BasketFaul.com

A Milli Takım üzerine... (Necip Kapanlı)

18-05-17 08:45
Yeni federasyon, yeni koç ilk milli sınavdan başarıyla çıkmak isteyecektir. Üstelik 2017 Eurobasket organizasyonunun alınmasına yardımcı olan devlet büyükleri de mutlaka bir beklenti içindedir.

Ama... Başarı eldeki hazır oyuncularla alınabilecek en iyi sonuç olarak ortaya konursa sadece zaman kaybederiz. Bu kadro geçen sene Olimpiyat Elemeleri'nde zar-zor Senegal'den başkasını yenemeden dönüp geldi. Mevcut oyuncularla büyük başarılar elde edemeyeceğimiz ortada...

Başarı altın jenerasyonun A Milkli Takım'a adaptasyonu olarak lanse edilir, toplum ve hesap verilecek kişiler buna göre hazırlanırsa o zaman Eurobasket'te alacağımız sonuç ne olursa olsun, geçiş döneminde doğru bir adım attığımızdan söz edebiliriz.

Avrupa Şampiyonası'nda yenilmekten korkmamalıyız. Kaldı ki son şampiyonalardan kötü sonuçlarla geldiğimizde bir infial mi meydana geldi? Maalesef toplum Milli Takım'ın yenilgilerinden artık çok etkilenmiyor. Ülkemizdeki şampiyonada da kaybedersek dünyalar yıkılmaz. Ama yeniden bir toparlanma sürecine girilip ileride başarılar gelecek olursa, o zaman Milli Takım yeniden konuşulur olacaktır.

Bu nedenlerle... Önerimiz, cesur davranıp geçiş dönemini en verimli şekilde kullanmak adına gençleştirilmiş kadro ile Eurobasket'e katılmamızdır. Kaldı ki en hazır oyuncularla oynasak dahi kim çeyrek finale kalabileceğimizin garantisini verebilir?

Geldiğimiz noktadan dolayı ne bugünkü federasyonu, ne koç Ufuk Sarıca'yı suçlayamayız. Onlara iyi bir Milli Takım devredilmedi ama geleceğin iyi Milli Takımları'nı hazırlamak onların sorumluluğunda... 

Yorumlar Okunma: 4158