Baytimur: En modern basketbolu biz oynadık - BasketFaul.com

Baytimur: En modern basketbolu biz oynadık

06-05-17 19:19
Türk Telekom koçu Gencer Baytimur sezon değerlendirmesi yaparken, "En hızlı ve modern basketbolu biz oynadık." dedi.

Baytimur'un açıklaması şöyle:

"Olağanüstü bir sezon geçirdik. Oyuncularımla, ekibimle ve kulübümle gurur duyuyorum. Sezon başında bizi seyredenler "bunlar küme düşer" diyordu ancak bugün biz "lig liderini" elimizden kaçırmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Lige çıkmak üzere kurulan takımların düştükleri durumları da hep birlikte gördük. 

Türkiye liglerinin en hızlı ve modern basketbolunu oynadık. Açık ara ligin en çok sayı atan takımı olmamız da bulunduğumuz yer de tesadüf değil. Biz yarışa yüz metre geride başladık ama asla bırakmadık. Çok ve doğru çalıştık, doğru planlama ile ve pik performansla play off'lara başladık. İddia ediyorum biz bu ligin en fazla ve en kaliteli antrenman yapan takımlarından biriyiz. Başka türlü bu kadar sınırlı oyuncu rotasyonu ile buralara gelmemiz mümkün olmazdı. 

Evet, dar rotasyonla oynadık ama sahaya hep 12 arslan yürekle çıktık. Takımımızın yarısını oluşturan genç ve ümit takım oyucularının hepsi de çok gelişme gösterdi. Az oynayan çok oynayan, yerli ve yabancı bütün oyuncularımız değer kazandı ama daha önemlisi hepsi çok mutlu ve sisteme inanarak oynadı. Son maçın ardından soyunma odasında genç oyuncusundan Amerikalı oyuncusuna kadar herkes gurur göz yaşları döktü. Darryl Monroe'nun ağlayarak yaptığı teşekkür konuşmasını asla unutmayacağım. Sadece soyunma odasındaki bu tablo bile neden burada olduğumuzu en güzel anlatıyor. Biz kazanırken de kaybederken de takım gibi olduk. Kaybettiğimiz her maçtan kendimize ders çıkartarak yolumuza devam ettik. Biz bu ligin en hızlı basketbolunu oynadık. Keyifle oynadık ama artık son maçta yani bir haftada dört maç oynadıktan sonra devreye de önde girmemize rağmen güç olarak artık tükendik, yığıldık ama asla bırakmadık. Onun için biz bugün bu şekilde kaybederken kazanmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. 

Serinin nasıl oynandığını tüm Türkiye izledi. Hep söyledim yine söylüyorum oyuncularımla ve takımımla gurur duyuyorum. Türk Telekom markasını layıkıyla temsil ettiğimizi düşünüyorum. Uzun yıllardan sonra "basketbol" izlemek için Ankaralı basketbolseverler salona geldi ve çok keyifli maçlar seyretti. Bütün sezon için başta eski başkanımız Abdurrahman Güvenlioğlu'na yeni başkanımız Şükrü Kutlu'ya şube sorumlumuz Mehmet Aldanmaz'a, tüm yönetim kurulu üyelerimize ve Berat Alphan'a, takım menajerimiz Onur Dilmen'e teknik ve destek ekibime ve oyuncularıma bu güzel sezon için teşekkür ediyorum. Önümüzdeki sezon için çalışmalarımıza erken başlayıp çok daha güçlü bir takımla Türk Telekom'u yeniden Süper Lige çıkartacağız." 

Yorumlar Okunma: 2197